Bajkowe babeczki

  • 1

Twoje dziecko uwielbia filmy Dream Works i Disneya? Spraw mu przyjemność niesamowitymi babeczkami, które przedstawiają jego ulubionych bohaterów. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Bajkowe babeczki
fot. www.filing.pl
Jedzenie to sztuka. Możecie się o tym przekonać, oglądając na naszej stronie naprawdę przeróżne zdjęcia, na których można podziwiać dzieła stworzone właśnie z jedzenia. Tym razem przenosimy się w bajkowy obszar.

"Jak wytresować smoka" albo  "Pingwiny z Madagaskaru" to filmy animowane, znane zapewne nie tylko Twoim dzieciom, lecz także Tobie. Poniżej prezentujemy Wam fotografie niezwykłych babeczek i cukrowych rzeźb, dla których inspiracją stały się bajkowi bohaterowie.

Stworzyła je Fernanda Abarca, która jest bardzo zdolną animatorką DreamWorksa. Jej talent nie podlega żadnej dyskusji, wystarczy tylko spojrzeć na to, co zrobiła! Aż żal zjeść tak piękną babeczkę!

Poza tym te postacie wyglądają naprawdę bardzo realistycznie! A Wy co uważacie? Czy Waszym zdaniem ta kobieta naprawdę jest utalentowana?

1. Elsa i Anna

Te bohaterki pochodzą z animowanego filmu "Kraina lodu". Elsa, która posiada kontrolę nad śniegiem i lodem, sprowadza na swoje królestwo naprawdę srogą zimę. Jej siostra Anna wyrusza w pełną przygód podróż, aby odszukać swoją siostrę i tym samym uratować królestwo oraz zakończyć zimę.

Babeczki z wizerunkami obu  bohaterek wyglądają naprawdę realistycznie, są po prostu piękne. Trzeba przyznać, że ich autorka musiała dużo się napracować, bo tu nawet najmniejsze szczegóły mają znaczenie. Zdecydowanie lepiej byłoby na to patrzeć niż to po prostu zjeść. A Wy co myślicie o tych babeczkach? Co na to Wasze dzieci, prawda, że byłyby zachwycone?

Elsa i Anna
Źródło: www. filing.pl

2. Sven

Ten renifer o wiernym i dziecinnym sercu jest również bohaterem "Krainy Lodu". Jego najlepszym przyjacielem jest Kristoff, który pomaga Annie znaleźć jej siostrę. Sven namawia go ciągle do tego, by zrobił jakiś dobry uczynek.

Ten duży, brązowy renifer ma silny charakter moralny, w wielu sytuacjach jest sumieniem Kristoffa. Ta babeczka z wizerunkiem Svena wygląda naprawdę apetycznie, a zarazem wyjątkowo. Mieliście kiedyś okazję skosztować tak niezwykłych babeczek?

Sven
Źródło: www.filing.pl

3. Pingwiny z Madagaskaru

Chyba każdy uśmieje się do rozpuku, oglądają tę bajkę. Pingwiny: Skipper, Kowalski, Szeregowy i Rico tworzą tajną organizację o nazwie "Północny Wiatr". Ich wróg, czarny charakter, chce zniszczyć świat. Waleczne pingwiny robią wszystko, by do tego nie dopuścić.

Tak, to właśnie z tego filmu pochodzi Król Julian i jego śmieszne powiedzonka. Poniżej możemy podziwiać bohaterów tej bajki w wersji słodkiej, cukrowej. Kto z Was ma ochotę na pysznego pingwinka? Fakt, figurki te są naprawdę bardzo realistyczne. A Wy co myślicie?

pingwiny z Madagaskaru
Źródło: www.filing.pl

4. Syrenka Arielka

Kolejna bajka, którą być może pamiętasz także Ty, a teraz i Twoje dziecko. Ta mała syrenka jest bardzo ciekawa świata, a szczególnie interesuje ją życie, które toczą ludzie, dlatego tak często wypływa na powierzchnię, oczywiście wbrew zakazom swojego ojca Trytona.

Przyjaźni się z rybką o imieniu Florek oraz rak Sebastian. Arielkę uwielbia cały podwodny, morski świat. Poniżej widzimy babeczki z wizerunkami bohaterów bajki, czyli Arielki oraz jej serdecznych przyjaciół.

Oczywiście wszystko zostało wykonane z dbałością o nawet najmniejszy szczegół, dzięki temu babeczki te zamiast zjeść chętnie się ogląda.

A Wy co myślicie o tych figurkach? Co Wasze dzieci powiedziałyby na tak smaczne, niezwykłe drugie śniadanie?

Mała Syrenka
Źródło: www.filing.pl

Zrobienie takich postaci jest naprawdę dużym wyzwaniem. Upiec babeczki - to jedno zadanie i to niezbyt trudne, ponieważ babeczki robi się i piecze szybko.

Natomiast zrobienie tak wspaniałych wizerunków bohaterów bajek, z każdym najmniejszym szczegółem, jest już naprawdę bardzo trudne i wymaga pewnych zdolności.

A może ktoś z Was robi podobne babeczki? Może na swoich wypiekach umieszczacie nie bohaterów z bajek, ale jakieś inne rzeczy? Podzielcie się z nami koniecznie swoimi pomysłami!

Odkryj przepis na babeczki z płatków kukurydzianych >>>