Niezwykłe restauracje świata

  • 1

Prezentujemy kolejną galerię zdjęć ciekawych i niesamowitych restauracji. Tego na pewno jeszcze nie widzieliście. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Niezwykłe restauracje świata
fot. www.fly4free.pl
Kto by pomyślał, że właściciele restauracji potrafią wymyślić tak wiele zaskakujących rzeczy i sposobów, by przyciągnąć do siebie klientów! Niektóre z nich serwują wyszukane jedzenie, inne stawiają na oryginalność wnętrz i tak urządzają swój lokal, żeby budził podziw oglądających. Każda metoda jest dobra, byle tylko przyciągnęła chętnych.

Co robią restauratorzy? Prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej wyszukanych, niesamowitych planów na to, by zwiększyć swój dochód i zapewnić klientom niebywałe atrakcje. Pomimo że czasami są to pomysły na pierwszy rzut oka niemożliwe do wykonania.

Co Wy myślicie o takim podejściu do klientów i samej restauracji? Wszakże ludźmi rządzi ciekawość, więc każdy chciałby zobaczyć te niesamowite miejsca. Czy Waszym zdaniem te pomysły są trafne? Czekamy na Wasze opinie!


1. El Diablo w Hiszpanii

Restauracja El DIablo mieści się na terenie Parku Narodowego Timanfaya na hiszpańskiej wyspie Lanzarote. Zaraz przy wejściu do tego lokalu zamontowano wielki, naturalny grill. Dlaczego naturalny? Ponieważ wykorzystuje on żar, który pochodzi z wnętrza wulkanu. Zatem, wszelkie dania - mięsa, ryby przygotowywane są w jak najbardziej naturalny sposób. Pracownicy restauracji nie muszą się martwić o to, by rozpalić grilla.

Pomysł hiszpańskiej restuaracji można nazwać wspaniałym wykorzystaniem darów natury. Chcielibyście spróbować, jak smakuje danie przyrządzone na tym grillu?

          restauracja w Hiszpanii
          Źródło: www.fly4free.pl

2.Modern Toilet Restaurant w Tajwanie

A co powiecie na taką restuaracje? Czy w takich warunkach można "normalnie" zjeść? Trzeba przyznać, że właściciele tego lokalu bardzo daleko posunęli się w swoich pomysłach.

Krzesła, które tak naprawdę są sedesem. Trzeba przyznać, że to dość odważne. Taka łazienkowa stylizacja może uderzać w gust estetyczny klientów, wszakże wiadomo dokładnie z czym kojarzy się nam sedes. Stół, na którym spożywa się posiłek składa się z przezroczystego szkła, pod spodem znajduje się bidet lub wanna. Jak widać na zdjęciu dania podawane są w muszlach klozetowych, natomiast serwetki zastąpił papier toaletowy. Bardzo odważnie.

Restauracje z takim wnętrzem cieszą się dużą popularnością w Chinach. A Wy co sądzicie? Chcielibyście tam cokolwiek zjeść?

        restauracja w Tajwanie
        Źródło: www.fly4free.pl


3.Dinner in the Sky w Belgii

Obiad w chmurach
? W Belgii to możliwe! Posiłek serwowany i konsumowany jest ponad 45 metrów nad ziemią. Na pewno w trakcie jedzenia należy uważać, aby nie upuścić sztućców i nie wykonywać zbyt gwałtownych ruchów.

W tym lokalu zamontowano także specjalną osłonkę przeciw opadom deszczu lub śniegu. Jednak belgijska restauracja nie jest na pewno odpowiednia dla osób, które zmagają się z lękiem wysokości. Jak myślicie, ile może kosztować posiłek w takim miejscu? 

      restauracja w Belgii
     Źródło: www.fly4free.pl

4. ChillOut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Męczy Cię upał? Możesz spokojnie wejść do tej restauracji w Dubaju i się ochłodzić. W tym lokalu dosłownie wszystko wykonane jest z lodu - począwszy od mebli, a skończywszy na zastawia stołowej.

Temperatura wewnątrz ChillOut także potrafi zaskoczyć. Kiedy na zewnątrz jest około 35°C, w środku lodowej restauracji jest -6°C. Goście, aby nie zmarznąć mogą założyć dostępne w lokalu ciepłe kurtki, czapki i rękawiczki. Restauracja ChillIOut w Dubaju jest pierwszą tego typu "lodową" restauracją na Bliskim Wschodzie. Co myślicie o takim pomyśle, by przyciągnąć klientów? Zjedlibyście posiłek w takiej "mroźnej" restauracji? 

    restauracja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

   Źródło: www.fly4free.pl

W tej galerii mieliście możliwość obejrzenia zdjęć i zdobycia informacji o niezwykłych restauracjach na świecie, które znacznie odbiegają od standardów. Czy Waszym zdaniem takie lokale mają przyszłość? Czekamy na Wasze opinie! 


Zobacz przepis na zupę krem z porów >>>