Robotyczna restauracja w Chinach!

Czy tak wyglądać będzie kulinarna przyszłość? Zobacz najbardziej zrobotyzowaną kuchnię świata!

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Robotyczna restauracja w Chinach!
Ta dziwaczna restauracja w Harbin, stolicy chińskiej prowincji Heilongjiang, to miejsce gdzie zatrudnienia nie znajdzie nawet najlepszy kucharz świata. W lokalu znajduje się 18 zaawansowanych technologicznie robotów, które nie tylko gotują, lecz także serwują potrawy, oraz umilają czas gościom, np. śpiewając.

Każdy z robotów ma swoje ważne zadanie i może pracować nawet 5 godzin bez ponownego ładowania. Wszystkie zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę Harbin Haohai Robot Company, a za jedną sztukę właściciel musiał zapłacić od 200 000 do 300 000 juanów (czyli ok. 106 000 - 160 000 zł). Sama restauracja również musiała zostać przystosowana do nowego personelu – 5 milionów juanów (ponad 2 600 000 zł) tyle właśnie kosztował ten proces, ponieważ maszyny nie poruszają się swobodnie po całym lokalu, a po wyznaczonych dla nich torach. Również cały osprzęt kuchni musiał zostać specjalnie zmodyfikowany i zaprogramowany dla tych specjalnych pracowników.

W tym wyjątkowym miejscu każdy może poczuć się jakby odbył podróż w czasie, panuje tam prawdziwie kosmiczny klimat. Po przejściu przez próg restauracji goście witani są słowami „Ziemska istoto, dzień dobry, witaj w Restauracji Robotów” („Earth Person, Hello, Welcome to the Robot Restaurant”). Każdy z robotów zwraca się do ludzi w ten sposób - czyżby na ziemię zagościły roboty obcych?

Czy roboty już zaczęły przejmować kontrolę? Pamiętajmy, że jest to już czwarta restauracja robotów w Chinach.