Nowy Targ w Warszawie!

Nowe miejsce w stolicy - w sobotę 23 marca 2013 roku rusza Nowy Targ - będzie tam można kupić lokalne, regionalne produkty z całej Polski. Oprócz tego wiele innych atrakcji!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Nowy Targ w Warszawie!
Nowy targ to targ rozmaitości przy ul. Madalińskiego 10/16 podczas którego artyści będą prezentować rękodzieło, gdzie będzie można zrobić zakupy od lokalnych, regionalnych producentów, dowiedzieć się więcej na temat zdrowego żywienia i posłuchać muzyki na żywo czy wziąć udział w warsztatach. Nowy Targ będzie się odbywał na terenie Nowego Teatru w soboty, w godzinach 9:00 -15:00.

Zamysłem Nowego Teatru jest aby Nowy Targ nie był tylko bazarem z lokalnymi, regionalnymi produktami, ale też miejscem ciekawych spotkań dla mieszkańców Mokotowa. Będzie okazja do spędzenia czasu przy filiżance dobrej kawy (np. Tornado Cafe), zjeść coś dobrego na miejscu lub kupić na wynos (m. in. Delikatesy Esencja, Tel Aviv/Marrakesh Cafe)

Na pierwszym Nowym Targu dostępne do kupienia będą między innymi: kwiaty cięte i doniczkowe, kompozycje kwiatowe, ręcznie robione świece zapachowe, artykuły ozdobne do domu, drewniane wyroby, ozdoby świąteczne książki kulinarne z księgarni Books For Cooks.

Podczas otwarcia będzie też okazja do wysłuchania koncertu Magdy Navarette. Koncerty i inne wydarzenia kulturalne będą stałym elementem Nowego Targu.

Slow Food Warszawa, który znany jest między innymi z cyklicznych Kulinarnych Akcji Bezpośrednich, podczas tego pierwszego Tagu poprowadzi akcję „Śledź”. Gospodarzem spotkania będzie Paweł Loroch a w roli ekspertów wystąpią między innymi Hanna Szymanderska i Ewa Szafranowicz. Uczestnicy akcji degustować będą śledzie w różnych odsłonach.

Przewidziane są kolejne ciekawe akcje w każdą sobotę. Z produktów regionalnych do kupienia będą: świeże owoce i warzywa, przetwory, wędliny, drób i mięso, ryby, jaja, nabiał, sery i pieczywo, pasztety, soki i wiele innych produktów.

Nowy Targ będzie odbywać się na terenie Nowego Teatru na warszawskim Mokotowie, 5 minut spacerem od ulicy Puławskiej i Alei Niepodległości przy ul. Madalińskiego 10/16.