Nutella przed sądem!

  • 1

Pewna mieszkanka San Diego zdała sobie sprawę, że Nutella – słynny orzechowo-czekoladowy krem, nie jest jednak zdrowym śniadaniem, mimo zapewnień producenta - Ferrero.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Nutella przed sądem!
Wybrała ona Nutellę na zdrowe śniadanie dla swoich dzieci kierowana reklamą, którą zobaczyła w telewizji. Nie miała świadomości, że Nutella to w rzeczywistości baton czekoladowy zamknięty w słoiku, a nie witaminy, wapń i trochę magii, dopóki nie zwrócili jej na to uwagę znajomi.

Można się spierać na ile zaskakujące jest odkrycie, że coś słodkiego i czekoladowego jest w rzeczywistości tak samo mało pożywne jak czekoladowy baton – też o dziwo słodki i czekoladowy. Kobieta wniosła jednak pozew przeciw Ferrero, oskarżając firmę o używanie nieetycznych praktyk marketingowych i kreowanie fałszywego obrazu kremu jako pełnoprawnego, zdrowego śniadania.

W efekcie Ferrero ma zapłacić wszystkim „poszkodowanym” od 2008 do 2012 roku po 4 dolary od słoika, ale tylko do 20 dolarów na rodzinę.

Ferrero dodatkowo tłumaczy się, że Nutella na kromce chleba może zachęcić dzieci do jego jedzenia. Jest to wątpliwe usprawiedliwienie, chociaż nie da się ukryć, że Nutella potrafi być prawdziwym lekarstwem dla duszy, to każda jej łyżka to dodatkowe 200 kalorii, a połowa ich pochodzi z tłuszczy!