Obiad pięknie podany

Czy gotowanie cieszy wyłącznie zmysł smaku? Absolutnie nie. Może również sprawiać przyjemność naszym oczom, szczególnie, gdy potrawy podaje się w pięknych naczyniach.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Obiad pięknie podany

Takich wyrobów nie brakuje obecnie na rynku. Przykładem są chociażby naczynia niemieckiej marki Villeroy & Boch. Producent ten od ponad 260 lat zajmuje się wyrobem naczyń, które są praktyczne, a jednocześnie wzbogacają wystrój kuchni oraz stołu w jadalni. Marka ta oferuje szeroki wybór produktów, pośród których nie dominuje określony styl. Miłośnik każdego designu znajdzie coś dla siebie, od stylu barokowego, po nowoczesne trendy wzornicze. Poniżej przedstawiamy wybrane produkty obrazujące wszechstronność wyrobów marki Villeroy & Boch.

 
 

NACZYNIA DO ZAPIEKANIA

Naczynia do zapiekania marki Villeroy & Boch
zostały wykonane ze specjalnego rodzaju porcelany, tzw. Ceramicplus. Jest to najwyższej jakości materiał o innowacyjnej, uszlachetnionej strukturze. Jego specjalnie przemyślany skład oraz proces wypalania wpływa na jakość powstających naczyń oraz podwyższa ich ergonomiczność. 

Naczynia Ceramicplus posiadają cechy, nieprzypisane produktom wykonanym z klasycznej porcelany. Przede wszystkim odznaczają się wyjątkowo gładką powierzchnię, którą nadzwyczaj łatwo utrzymać w czystości. Nawet jeśli podczas zapiekania do brzegów naczynia przywrze roztapiający się składnik, naczynie wystarczy namoczyć i z łatwością można usunąć przypaleniznę. Dla wygody, naczynie można również bezpiecznie myć w zmywarce. 

Największym atutem tych produktów jest ich uniwersalność. To samo naczynie można używać w piekarniku- do przygotowywania potraw, a zaraz po zakończeniu pieczenia, gotowe danie podawać w nich na stól. 

Naczynia do zapiekania marki Villeroy & Boch mają bardzo atrakcyjne formy: inne do zapiekanek klasycznych, inne do tarty, a jeszcze inne do przygotowywani lasagne. Dostępne są w wersji wykonanej z uniwersalnej białej porcelany lub z dekoracyjnymi motywami nawiązującymi do poszczególnych kolekcji, na przykład: Farmhouse Touch Blueflowers, Petite Fleur czy French Garden.

 

 

NACZYNIA NA CIASTO

 Naczynia do serwowania ciasta to kolejna kategoria prezentująca niezwykle funkcjonalne, a jednocześnie okazałe wyroby marki Villeroy & Boch. Wśród proponowanych naczyń znaleźć można pojedyncze talerze na ciasto, piętrowe etażerki, ale również eleganckie szklane patery na nóżce. Ta ostatnia propozycja jest nietuzinkowa, gdyż można ją skompletować z wysoką szklaną kopułą, która pozwala bezpiecznie przechowywać ciasto, zapobiegając jego obsychaniu. Wysoka forma patery nadaje jej stylu i sprawia, że wypieki wspaniale prezentują się ponad zastawą stołową. Dodatkowo użycie do jej produkcji szkła- jako neutralnego tworzywa- sprawia, że doskonale komponuje się na stole z filiżankami i talerzykami wykonanymi z równych materiałów- szklanymi, porcelanowymi, a nawet elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Na koniec warto również zwrócić uwagę na dużą średnicę talerza szklanej patery z serii Retro Accessories. Dzięki niej doskonale nadaje się do podawania różnorodnych wypieków, nawet pokaźnych tortów. 

 

 PORCELANOWE FILIŻANKI

Na koniec kilka słów o filiżankach. Wśród bogatej oferty marki Villeroy & Boch można znaleźć filiżanki do użytku codziennego, ale również gustowne, bogato zdobione odpowiednie na wystawne kolacje i inne spotkania okolicznościowe.  Oprócz stałych kolekcji, dwa razy w roku pojawiają się także ciekawe serie tematyczne z okazji świąt wielkanocnych i bożonarodzeniowych. Takie drobne elementy jak filiżanki można wykorzystać do wzbogacenia wystroju stołu i nadania im niepowtarzalnego charakteru.

Przeglądając ofertę filiżanek marki Villeroy & Boch warto również zwrócić uwagę na ich różnorodność. Forma, kształt czy pojemność poszczególnych filiżanek dostosowana jest do napoju, jaki ma być w niej podawany. W ofercie można znaleźć między innymi filiżanki do kawy espresso, cappuccino, kawy klasycznej, dużej kawy z mlekiem, ale również herbaty.  

Każda z filiżanek została wykonana z wysokiej jakości porcelany, którą pokryto dodatkowo cienką warstwą specjalistycznego szkliwa bezołowiowego. Powłoka ta gwarantuje filiżankom  odporność na zarysowania, wyszczerbienia oraz oddziaływanie substancji chemicznych, które mogłyby uszkodzić naniesiony na porcelanę dekor. 

 

Na koniec warto również dodać, że każdy oryginalny produkt marki Villeroy & Boch, bez względu na to, czy jest elementem zastawy stołowej, naczyniem na cisto, czy do serwowania, posiada znak autentyczności. Umieszczony na spodzie naczynia stempel informuje o marce i kraju pochodzenia. Jest to ważna informacja, w związku z licznie pojawiającymi się obecnie na rynku plagiatami naczyń marki Villeroy & Boch.