Diety i metamorfozy znanych osób

Znane osoby z pierwszych stron gazet muszą dbać o nienaganną sylwetkę. Czy wiesz jaka gwiazda przeszła w ostatnim czasie dużą zmianę swojego wyglądu?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Diety i metamorfozy znanych osób
fot. Fotolia
Znaczna utrata wagi, zwłaszcza jeśli przez większość życia było się osobą o krągłych kształtach i rzucającej się w oczy tuszy, nigdy nie przechodzi bez echa w najbliższym otoczeniu. Szczególnie jeśli jest się osobą publiczną. Media plotkarskie będą z euforią porównywać zdjęcia sprzed i po zmianie wyglądu, zastanawiać się nad jej przyczyną i celem, komentować i krytykować, chwalić albo prześcigać się w złośliwościach.

Widoczna gołym okiem metamorfoza oddziałuje również silnie na wyobraźnię fanów. Dla niejednej osoby może stać się to inspiracją do popracowania nad własną wagą.

Gwiazdy chętnie wykorzystują ten fakt i upatrują w nim szansę na dodatkowy zarobek. W końcu czemu by jednego sukcesu nie przekuć w kolejny? Wiele sławnych osób, które przeszły na drastyczną dietę połączoną z ćwiczeniami, po takiej metamorfozie publikuje książki-poradniki albo bierze udział w programach i dyskusjach poświęconych odchudzaniu.

O wydaniu poradnika myśli kobieta, która w ostatnich miesiącach przeszła największą zmianę swojego wyglądu – Karolina Szostak. Dziennikarka sportowa schudła aż 20 kg i wygląda naprawdę dobrze! Chętnie opowiada o swojej przemianie w wywiadach i podkreśla, że dostaje sporo listów oraz maili od fanów, którzy proszą ją o radę jak szybko i skutecznie schudnąć.

Karolinie udało się to dzięki diecie dr Ewy Dąbrowskiej polegającej na ścisłym poście i jedzeniu w zasadzie tylko warzyw i owoców. Głównym celem diety jest oczyszczenie organizmu ze szkodliwych toksyn, a dodatkową korzyścią jest chudnięcie. Szostak teraz swoimi doświadczeniami chciałaby podzielić się z innymi opowiadając o nich w książce.

Po debiucie wydawniczym jest inna znana osoba, aktorka Dominika Gwit, która wydała książkę „Moja droga do lepszego życia”. Opisuje w niej jak schudła 50 kg. Niestety nie udało jej się długo utrzymać zdumiewających efektów diety, bo wraz z ukazaniem się pozycji książkowej na rynku Dominika, w wyniku efektu jojo, przytyła znowu 20 kg.

Gwit jednak się nie załamuje – podkreśla, że jest to dla niej kształcąca lekcja. Nie jest bowiem sztuką tak wiele schudnąć, ale po tym wszystkim utrzymać wagę na stałym poziomie.

Eksperci żywieniowi nie mają jednoznacznego zdania co do przydatności porad dietetycznych udzielanych przez gwiazdy czerwonych dywanów. Wielu lekarzy uważa, że poradniki dietetyczne wydawane przez aktorów czy piosenkarki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Osoby te nie są specjalistami w zakresie żywienia i nie dysponują pełną wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu. Opowiadając o tym, jak udało im się schudnąć, zdają relację tylko ze swojej historii. To, co pomogło jednej osobie niekoniecznie musi pomóc innej.

Jeśli jednak sławna osoba dzieli się tylko swoimi przeżyciami z innymi, a nie występuje w roli eksperta żywieniowego, takie historie mogą stać się mocną inspiracją dla innych do wprowadzenia jakiejś zmiany w swoim życiu.