Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej

  • 3

Regularna aktywność fizyczna nie tylko wspomaga utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, ale także dodaje nam energii. Dokładając do tego odpowiednią dietę, zyskamy nie tylko chęci do działania, ale także piękną sylwetkę bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Brzmi dobrze, prawda?

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej
fot. Fotolia
Jak wspomóc swoje odchudzanie, by redukować więcej tkanki tłuszczowej?

Jednym tchem możemy wymienić wskazówki, które wspomogą naszą walkę z niechcianą "oponką". Duże ilości nabiału w codziennych posiłkach, w tym w szczególności na drugie śniadanie oraz popołudniową przekąską są bardzo wskazane. Powinniśmy jeść także naturalne artykuły spożywcze, bogate w żelazo oraz błonnik. Wśród złotych rad na odchudzenia naszego pasa jest także dbałość o odpowiednią suplementację, zwłaszcza jeżeli chodzi o dostarczenie więcej witaminy D oraz kwasów omega 3 naszemu organizmowi. Pomogą także ostre przyprawy w posiłkach, dużo zimnej wody oraz regularny, spokojny sen. Nie zapominajmy o nim, ponieważ odpowiedni odpoczynek po treningu jest konieczny do prawidłowego rozwoju mięśni.

Błonnik - pamiętaj o nim!

Jeżeli chcemy zgubić zbędny tłuszczyk, powinniśmy zjadać dziennie ok. 25 g błonnika. Znajdziemy go w wielu produktach np. pełnoziarnistym chlebie, jogurcie naturalnym, jabłkach czy płatkach owsianych. To najlepsza grupa artykułów spożywczych na zdrowe śniadanie. Warto je zapamiętać!

j  h

Sekret tkwi w herbacie

Filiżanka herbaty - mała rzecz, a cieszy i pomaga! Jeżeli jeszcze nie przekonaliśmy się do zielonej, albo czerwonej herbaty, to zróbmy to czym prędzej. Ich naturalne właściwości pobudzają nasz metabolizm do wzmożonej pracy. Nie bez kozery to właśnie Pu-Erh jest nazywany pogromcą tłuszczu. Ma co prawda dziwny smak, ale da się go polubić. Wiemy z własnego doświadczenia.

Połączenie sportu ze zdrowym trybem życia to najlepsza recepta na chandrę oraz zły humor. Pamiętajcie przy tym o zbilansowanej diecie, dzięki temu pozbędziecie się przysłowiowej "oponki". Mamy nadzieje, że nasze porady Wam w tym pomogą. Powodzenia!
 
 
Polecamy: ćwiczenia na płaski brzuch >>>