Odkryj smaki orientu w Polsce

  • 3

Już w tę sobotę będzie można wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu! Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Kulinarnego "Smaki Azji i Pacyfiku".

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Odkryj smaki orientu w Polsce
fot. Fotolia

Festiwal zachwyci nas różnorodnością smaków i kolorów w wydaniu wyśmienitych praktyków kuchni Azji i Pacyfiku. Dane nam będzie spróbować tradycyjnych dań kuchni tajskiej, koreańskiej, syryjskiej a nawet tybetańskiej. Smakosze kuchni wegetariańskiej i wegańskiej nie muszą się martwić, że tego dnia nic nie zjedzą - na festiwalu nie zabraknie dań jarskich, pełnych kolorowych warzyw i przypraw.

W trakcie wydarzenia będziecie mieć możliwość zakupienia produktów spożywczych a nawet oryginalnych naczyń - niezbędnych do wyczarowania niezwykłych dań kuchni Azji i Pacyfiku. Szeroki wybór herbat, aromatyczne przyprawy i nietypowe słodycze - wszystko to znajdziecie na stoiskach przygotowanych z myślą o pasjonatach kuchni.

m  h

Organizatorzy festiwalu zadbali zarówno o przyjemności dla ciała, jak i ducha - uczestnicy będą mogli obejrzeć profesjonalny pokaz parzenia niebieskiej herbaty, usłyszeć prelekcję Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek (autorki książki "Tradycje kulinarne Japonii") oraz Marcina Wojtasika (koordynatora studiów podyplomowych Kultura Kulinarna przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego). Pod koniec wydarzenia wyświetlony zostanie film "Smak curry".

t  a

Wstęp na festiwal jest bezpłatny - wystarczy wziąć dobry humor! Napiszcie, czy Wasze plany weekendowe uwzględniają wizytę w tym miejscu? My będziemy na pewno!

23 maja, w godzinach 10:00 - 20:00 ul. Solec 24, Warszawa

                                                p


Poznaj lepiej kuchnie azjatycką >>>