Olbrzymia świątynia Majów z czekolady!

Powstała największa na świecie rzeźba z czekolady, waży prawie 9 ton!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Olbrzymia świątynia Majów z czekolady!
Czarodzieje z kalifornijskiej fabryki czekolady „Qzina speciality foods” stworzyli największą na świecie czekoladową rzeźbę w formie świątyni boga majów Kukulkana w Chichen Itza położonej na terenie dzisiejszego Meksyku.

Cukiernicy wybrali świątynię Majów z wdzięczności za wkład tej cywilizacji w rozwój czekolady. Majowie byli pierwszymi, którzy z taką dbałością troszczyli się o drzewa i ziarna kakaowca i odkryli prawdziwy ich potencjał – czcili je nawet jako swoje bóstwa!

Ogromny deser waży grubo ponad 8 ton (dokładnie 8273 kilogramów), a powstał z okazji 30 rocznicy otwarcia Instytutu firmy zajmującego się cukiernictwem i czekoladą. Główny cukiernik firmy Francois Mellet z niewielką grupą stworzyli piramidę będącą wierną repliką o naprawdę dużej skali – świątynia ma prawie dwa metry wysokości i podstawę o wymiarach 3 na 3 metra. Praca – szczególnie oddanie wszystkich detali - zajęła im ponad 400 godzin!

Piramida ma zostać zniszczona w dniu przewidzianego przez Majów końca świata – 12 grudnia 2012 roku, ale ma zostać zrekonstruowana, jeśli świat się jednak nie skończy.