Palić wolno jedynie w lokalach, które dysponują odpowiednio wydzielonym miejscem dla palących - pomieszczenie takie musi spełniać jednak określone wymogi - być wyraźnie oddzielone od reszty lokalu, mieć zapewnioną wentylację, a sam lokal - wystarczająco duży na wydzielenie odpowiedniego pokoju czy piętra.
Od dziś nie wolno palić w zakładach pracy, na uczelniach, w obiektach sportowych oraz gastronomiczno-rozrywkowych, z wyjątkiem tych, które wyposażone są w odrębne palarnie.
Jak wiadomo wcześniej zakaz dotyczył już takich miejsc jak przystanki autobusowe czy parki - dzisiaj w ramach nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia został rozszerzony również na wspomniane obiekty.
Tym, którzy mimo obowiązującego zakazu nie zastosują się do niego grozi mandat w wysokości 500 zł, a restauratorom - 2 tysiące złotych.
Zobacz również: Koniec palenia w restauracjach
Dziś nie zapalisz w miejscu publicznym
Od dziś, czyli 15 listopada 2010 obowiązuje kategoryczny zakaz palenia w pubach, kawiarniach i restauracjach
ocena: 4/5 głosów: 4
k.tyczynski
Babciagramolka
cherry
Ale po wyjściu na powietrze - przed drzwiami kilka kopcących osób a i na mieście to samo... I chociaż normalnie nie palę i raczej nie zamierzam - to tak naprawdę miejsc w których można legalnie palić jest teraz "prawie wcale", a to już lekko drażni :/
k.tyczynski
lilalo
p.haju
Witam :))
Oj, coś mi się wydaje, że nastąpiła tutaj chyba jakaś pomyłka. W Niemczech obowiązuje zakaz palenia (z pominięciem miejsc do tego wyznaczonych i niedostępnych dla dzieci i młodzieży poniżej osiemnastego roku życia) od 2007 r.; ze względu na federalny status państwa, zakaz palenia obowiązuje dopiero po przeprowadzeniu legislacji w poszczególnych landach (stanach, województwach). Od 2006 r. obowiązuje zakaz reklamy wyrobów tytoniowych w prasie, radiu i tv. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w 9 na 16 landach obowiązuje również zakaz palenia w... więzieniach.
Pozdrawiam :))
Piotrek