Ostry język Jamiego Olivera

Kucharz jest bardzo wrażliwy na punkcie swojej wagi – czy obraził dziennikarkę?

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Ostry język Jamiego Olivera
Znany kucharz i propagator zdrowego jedzenia był z wizytą w Australii, gdzie promuje swój najnowszy program „Ministerstwo Żywności” i miał gościnnie wystąpić w australijskiej wersji programu „Masterchef”.

Na spotkaniu w Melbourne lekko zaokrąglona twarz kucharza nie umknęła uwadze australijskiej dziennikarki, która spytała Jamiego czy nie przytył może parę kilo od ostatniej wizyty na Antypodach. Zirytowany pytaniem Oliver odparł, że je raczej zdrowo, unika słodyczy – od dawna nie miał plombowanych zębów i zakończył pytaniem do dziennikarki: „Jesteś z tabloidu? Dzięki że zauważyłaś ty dz..o!” (dosłownie wypowiedź brzmiała “Are you from a tabloid? Thank you for noticing, you bitch.")

Jamie tłumaczył się potem paroma wypitymi drinkami i długim, męczącym dniem, co spowodowało że, jak sam powiedział „jego mózg nie do końca zrozumiał pytanie.”

Wyskok Jamiego Olivera to i tak nic w porównaniu z potokami przekleństw innego brytyjskiego szefa kuchni – Gordona Ramsay, który swego czasu w 2009 również w Melbourne obraził prezenterkę tamtejszej telewizji Tracy Grimshaw. Ramsay sam stworzył jej podobiznę przyklejając zdjęcie świńskiego ryja do sylwetki nagiej kobiety, dając jednocześnie do zrozumienia, że to właśnie prezenterka z którą miał na pieńku. Była to zemsta za nazwania Ramsaya „aroganckim narcyzem i tyranem.”

Dopiero telefoniczna interwencja mamy Gordona zmusiła go do przeprosin.