Pałeczki do jedzenia z serca Ameryki do Chin

Chiński kolos mimo gigantycznej i prężnej produkcji zaopatruje się w pałeczki do jedzenia w Ameryce.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Pałeczki do jedzenia z serca Ameryki do Chin
To Chiny są dzisiaj wiodącym producentem wszystkich towarów jakie trafiają na nasz rynek. Wiele się również mówi o rosnącym długu Amerykanów wobec Chin. Co ciekawe jednak to w taki podstawowy produkt jak pałeczki do jedzenia Chińczycy zaopatrują się w Stanach Zjednoczonych. Firma Georgia Chopsticks z niewielkego miasteczka Americus w stanie Goergia podbija chiński rynek swoimi pałeczkami.


Ten region stanów zjednoczonych słynie z drzew, których drewno doskonale nadaje się do wyrobu pałeczek do jedzenia. Mowa o topoli i drzewie eukaliptusowym – są one z jednej strony bardzo twarde, a z drugiej elastyczne na tyle, że zapewniaja doskonały komfort użytkowania.


Właściciel firmy Jae Lee na początku planował wysyłać samo drewno do Chin. Kiedy jednak sposób ten nie przynióśł dostatecznych zysków spróbował on wyrabiać i wysyłać na rynek chiński już gotowy produkt. Tym razem pomysł okazał się całkowitym sukcesem, a firma, która powstała w listopadzie zeszłego roku zatrudnia już 150 osób i wysyła 2 miliony pałeczek dziennie nie tylko do Chin ale i do Japonii, Korei a także zaopatruje duży rynek w samych Stanach Zjednoczonych.