Polowanie na wielkie jaja w Londynie!

Feberge, legendarny jubiler i marka znana od czasów produkcji bogato zdobionych carskich jaj z początku zeszłego wieku postanowiła zaprosić londyńczyków na wielkanocne polowanie na jaja.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Polowanie na wielkie jaja w Londynie!
Artystyczne jajka

Tym razem nie chodzi o zwykłe czekoladowe jajka lecz olbrzymie, prawie 80 centymetrowe jaja, które zostały specjalnie przygotowane przez słynnych artystów, architektów i jubilerów. 209 jaj zrobionych z włókna szklanego zostało postawionych w różnych miejscach Londynu, a do mieszkańców stolicy Anglii należy ich odnalezienie.

Dla chętnych przygotowano specjalne mapy, które wskazują gdzie można spodziewać się jaj, ale nie podają dokładnej ich lokalizacji. Wskazówki, na które napotkają detektywi zdaniem organizator stanowią wyzwanie dla „najsprytniejszych Szerloków!”

Dodatkowo, dla najlepszych detektywów czeka nagroda – jajo przygotowane przez Faberge z 18 karatowego złota, zdobionego 60 kamieniami szlachetnymi. Aby wejść w posiadanie wartego 100 tysięcy funtów jaja trzeba odnaleźć jak najwięcej jego zdobionych krewnych na londyńskich ulicach i wysłać przy pomocy sms specjalne kody, którymi jajka są oznaczone.

Dobroczynny cel

Organizatorzy mają nadzieję, że ich inicjatywa pobije rekord Guinnessa na największe polowanie na jajka. Nie są bez szans, bo takiego szału w stolicy Anglii nie było od czasu ślubu księcia Williama i Kate Middleton.

Polowanie na wielkie jaja trwa od 21 lutego do 8 kwietnia 2012 roku, a po tym czasie jaja powędrują na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na dwie organizacje dobroczynne: Elephant Family, czyli Rodzina Słoni, to organizacja mająca na celu ochronę słoni azjatyckich, których populacja stopniowo maleje. Action for Children, czyli Akcja dla dzieci ma na celu wspieranie najbardziej potrzebujących i wymagających opieki dzieci w Wielkiej Brytanii.

Poniżej prezentujemy galerię niektórych jaj upolowanych przez londyńskiego korespondenta Gotujmy.pl.