Pomysły na niezwykłe drugie śniadanie

  • 3

Masz problem, ponieważ Twoje pociechy niechętnie jedzą, a codziennie przekonywanie ich, by jadły, już Ci się znudziło? Oto 6 sposobów na niezwykłe śniadania, które Twoje dzieci zjedzą w mgnieniu oka!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Pomysły na niezwykłe drugie śniadanie
fot. gigalol.pl

Dzieci, które nie chcą jeść, to prawdziwa zmora dla rodziców. Heather Sitarzewski, która  jest artystką i projektantką, stworzyła wspaniałą serię zdjęć drugich śniadań - są naprawdę niesamowite. Okazuje się, że wystarczy stworzyć potrawy, które swoim wyglądem będą przypominały ulubione przez Twoje dziecko postacie i bohaterów z gier czy bajek. Uruchom swoją wyobraźnię i zaprojektuj swojemu dziecku wspaniałą, niezwykłą potrawę. My podpowiadamy, jak to można zrobić i jak to wygląda.

1.Święty Mikołaj

Prawda, że wygląda bardzo realistycznie? Chyba każdy z chęcią zjadłby tak wyglądającą potrawę. Idealny pomysł, szczególnie w okresie świąt.

2.Kot Garfield

A teraz coś dla ulubieńców kota Garfielda. Chyba wszyscy pamiętaj tę bajkę, może i Twoje dziecko ją lubi. Jeżeli tak, to to danie będzie dla niego idealne.

   MikołajKot Garfield
   Źródło: gigalol.pl

3. Angry Birds

Ta popularna gra zyskała rzeszę fanów na całym świecie. Jeżeli i Twoje pociechy ją polubiły, to możesz tym śniadaniem sprawić im wielką przyjemność. Kto by nie chciał tego zjeść? Zapewne dorośli mieliby problem, żeby się powstrzymać.

 
4. Świnka Piggy

Trzeba przyznać, że ta świnka wygląda uroczo i smacznie. Bardzo pomysłowo i oryginalnie. Makaron, maliny, pieczywo, zielony groszek, jajko, winogrono i mamy wspaniałą świnkę do schrupania!

    Świnka PiggiAngry Birds
    Źródło: gigalol.pl

5. Fineasz i Ferb

To z kolei bohaterowie z bajki. Na zdjęciu znajduje się jednak Fineasz i dziobek o imieniu Pepe. Trzeba przyznać, że całość prezentuje się niesamowicie. Tak niewiele potrzeba, by uszczęśliwić swoje dziecko.

Fineasz i Ferb
Źródło: gigalol.pl

6.Tygrys

Może Twoje dziecko lubi zwierzęta albo maskotki? Okazuje się, że to także dobry pomysł na to, by urozmaicić Twojemu dziecku drugie śniadanie.

Tygrys
 Źródło: gigalol.pl


Myślisz, że to już wszystko? Nie, okazuje się, że wszystko zależy od Twojej wyobraźni, chęci i pomysłowości. Możesz sprawić swojemu dziecku przyjemność i jednocześnie zachęcić go do tego, by chętnie zjadał drugie śniadanie. A to na pewno podziała, wystarczy spróbować.

Czy wiesz, jak ważne jest śniadanie?

Większość z nas uważa, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. I Ci, co tak myślą, mają rację. Zwłaszcza dzieci powinny zjeść posiłek przed wyjściem z domu. Z kolei drugie śniadanie to uzupełnienie składników odżywczych oraz energii, które bardzo przydadzą się naszemu organizmowi.

Dzieci mają w szkole łatwy dostęp do szkolnych sklepików, gdzie mogą kupić bardzo niezdrowe rzeczy, czyli napoje, słodycze, chipsy itp. Niestety, jeżeli nasze dziecko nie zje śniadania, a w szkole kupi sobie batonika i zacznie dzień od niego, będzie to ze szkodą dla jego zdrowia. takie zachowania żywnościowe prowadzą także do otyłości.

Musimy dbać o to, by nasze dziecko przed wyjściem z domu zjadło dobre i pożywne śniadania. Pamiętajmy o tym, że w szkole musi się odpowiednio skoncentrować, mieć dużo siły (na przykład podczas ćwiczeń na WFie). Jeżeli nasza pociecha nie zje, jak powinna, będzie miała problemy z zapamiętaniem tego, co było  na lekcji, poza tym spadnie jej samopoczucie.

Dlatego zadbajmy o nasze pociechy, jak umiemy najlepiej, bo to w dużej mierze od nas, rodziców, zależy rozwój naszego dziecka. Najważniejsze w zdrowym śniadaniu jest oczywiście pieczywo. Najlepiej przygotować dla malucha pieczywo ciemne lub pełnoziarniste. Warto też, by nasze dziecko spożywało dużo białka, np. można przygotować dziecku rano jajecznicę lub jajko na twardo. Ważne jest także, by przygotowany przez Ciebie posiłek dostarczał Twojemu dziecku dużo węglowodanów złożonych. Dlaczego? Otóż podnoszoną one równomiernie glukozę we krwi, dzięki czemu dostarczają na długo energię (w przeciwieństwie do słodyczy).

Pomysły na drugie śniadanie

Możesz przygotować swojemu dziecku jajko na twardo, dodać do tego kromkę chleba pełnoziarnistego  z szynką oraz sałatą. Kolejna propozycja to chleb  z masłem, białym serem i miodem. Oczywiście, możesz także przyrządzić jajecznicę ze szczypiorkiem. A na drugie śniadanie? Co Ci podpowie wyobraźnia.

Poznaj powody, dla których warto jeść drugie śniadanie >>>