Targi Expo Sweet 2011 - relacja

Relacja z pierwszych dwóch dni Targów Branży Cukierniczo-Lodziarskiej Expo Sweet 2011

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Targi Expo Sweet 2011 - relacja

W środę 23 lutego 2011 rozpoczęła się III edycja Targów Branży Cukierniczo-Lodziarskiej Expo Sweet 2011.

Hala w której odbywają się targi aż kipi od słodyczy - zapach czekoladowych i karmelowych tortów to nie wszystko, co zachwyca zwiedzających. Oczy wszystkich cieszy widok pięknych dekoracji, oczywiście wykonanych z czekolady oraz plastycznej masy jak chociażby ogromne czekoladowe drzewo... aż trudno przejść obok niego obojętnie!

Pierwszego dnia odbył się konkurs o tytuł Eastern Europe Chocolate Master 2011 organizatorem którego była firma Barry Callebaut. Do konkursu stanęło sześcioro uczestników - Polskę reprezentowali Katarzyna Szulczewska z cukierni Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie i Michał Buritta z cukierni Sowa z Bydgoszczy.

Mistrzostwo Europy Wschodniej w czekoladzie zdobył Michał Buritta.


W czwartek poznaliśmy zdobywcę Tytułu Osobowości Cukierniczej Roku. Został nim Paweł Małecki z liczbą głosów 219. Do tego zaszczytnego miana typowani byli także Bożena Sikoń, Joanna Profus oraz Leszek Truskolawski. Ich sylwetki przedstawiamy w artykule: Cukiernicza Osobowość Roku 2010.

W drugim dniu targów odbyły się wielkie pokazowe mistrzostwa w przygotowaniu eksponatów deserowych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był karmel - w ubiegłym roku swój dzień miała czekolada.


Znamy również wyniki Cukierniczych Mistrzostw Polski Expo Sweet 2011Do udziału w słodkich potyczkach stanęły 4 drużyny: Cukiernia Markiza z Trzebnicy, Piekarnia - Cukiernia Raszczyk z Pasłęku, Cukiernia Ryszard Radzikowski z Warszawy oraz Cukiernia Jan Kachlicki z Grodziska Wielkopolskiego.

Zadaniem każdego zespołu było stworzenie dwóch torcików deserowych oraz jednego eksponatu karmelowo-cukrowego. Co ważne - wszystkie elementy deserów musiały być jadalne. Jury oceniając smak przygotowanego torciku mogło to oczywiście sprawdzić osobiście. Temat prac brzmiał "Polska w Unii Europejskiej".
Tego dnia chyba każdy chciałby zasilić to zaszczytne grono jury...

Nagrodzone desery:


I miejsce - Piekarnia Raszczyk z Pasłęku (981 punktów)

II miejsce - Cukiernia Jan Kachlicki z Grodziska Wielkopolskiego

III miejsce - Cukiernia Markiza z Trzebnicy.

Nagroda główna to czek na 5500 złotych oraz wyjazd kamperem firmy Fiat Ducato na tygodniowy wypoczynek.