„SuperForma” - zabawa dla całej rodziny!

Uważasz, że ćwiczenia są nudne i męczące? Brakuje Ci motywacji do działania lub nie wiesz jak nakłonić bliskich do ruchu? W takim wypadku sięgnij po jedną z gier „SuperForma” autorstwa Marioli Bojarskiej-Ferenc!

         
ocena: 5/5 głosów: 1
„SuperForma” - zabawa dla całej rodziny!
Dziennikarka i trenerka fitness – Mariola Bojarska-Ferenc – od lat motywuje do prowadzenia zdrowego stylu życia. Na swoim koncie posiada m.in. 2000 programów telewizyjnych promujących aktywność fizyczną. Dziś prezentuje kolejny pomysł na zaktywizowanie się – grę karcianą i planszową, w której uczestnicy muszą... ruszyć się z miejsca.

Obie gry są proste, acz wymagają pewnej dokładności i sprytu. W przypadku gry planszowej każdy gracz po rzucie kostką i stanięciu na polu, wyciąga kartę. Może trafić na jedną z 40 zawierających ćwiczenia do wykonania lub jedną z 10, tzw. „kart ratunkowych”. Kiedy trafi na tę z zadaniem – musi je wykonać a pozostali uczestnicy oceniają, czy robi to dobrze. Jeśli mu się uda – może przesunąć się do przodu. Wygrywa osoba, której pionek jako pierwszy dotrze do mety.

W przypadku karcianki gracze mają za zadanie skompletować pięć kart z danej grupy ćwiczeń. Zasady przypominają nieco pokera – można stosować różne układy. Ważne, aby otrzymać „najlepszy” zestaw spośród uczestników. Wygrany przekazuje jednemu z przegranych swoje karty z ćwiczeniami, które ten musi wykonać.

Obie wersje „SuperFormy” to świetny sposób na zaktywizowanie całej rodziny. Zadania mają bowiem różny stopień trudności – od tych najłatwiejszych, idealnych nawet dla dziesięciolatków, po te bardziej skomplikowane. W wersji karcianej gracze zetkną się z ćwiczeniami z sześciu różnych form ruchu: jogi fit, pilatesu, tabaty, stretchingu, ćwiczeń z obciążeniem czy nawet tych przeciwdziałających bólom kręgosłupa.

Jak mówi sama autorka gier, ich głównym celem jest pokazanie, że aktywność fizyczna może być niezłą rozrywką, którą można uprawiać razem z rodziną czy przyjaciółmi. Dzięki obu grom można wyrzeźbić całe ciało, zrzucić zbędne kilogramy i nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń.

Obie gry należą do kolekcji autorskiej Marioli Bojarskiej-Ferenc. Oprócz nich będzie można znaleźć w niej także wyjątkową książkę „Życie ma smak”, DVD z treningiem oraz kalendarz na 2017 rok z przepisami i ćwiczeniami. Wszystko po to, by móc pokonać własne ograniczenia i poczuć się lepiej!


Gry z serii "SuperForma" dostępne na Hitsalonik.pl!