TOP 10 najpopularniejszych diet odchudzających - ranking

  • 5

Styczeń jest miesiącem noworocznych postanowień. To właśnie wtedy najczęściej decydujemy się na odchudzanie. Wizja zbliżającej się wiosny, a następnie lata w bikini sprawia, że przeglądamy różnorodne diety w celu dobrania najbardziej odpowiedniej dla siebie.

         
ocena: 5/5 głosów: 5
TOP 10 najpopularniejszych diet odchudzających - ranking
fot. Fotolia

Jaki plan żywieniowy będzie dla nas najlepszy? Jaka dieta przybliży nas do wymarzonej wagi? Poniżej prezentujemy ranking najpopularniejszych diet w Polsce.

Dieta kapuściana
Przykład diety monoskładnikowej. Bardzo lubiana i szeroko stosowana dieta kapuściana trwa zaledwie tydzień. Przez ten czas spożywa się specjalną zupę przygotowaną z kapusty pekińskiej. Dieta jest skuteczna, ale zawiera niewystarczającą dawkę składników odżywczych.

Dieta Montignaca
Jedna z najtrudniejszych do przeprowadzenia diet. Skomplikowane przepisy, restrykcje i ciągłe sprawdzanie indeksu glikemicznego potraw przysparza nie lada trudności.

Dieta 1000 kalorii
Chyba najbardziej znana i najczęściej stosowana dieta. Kalkulator i minimalne rozeznanie w zdrowych nawykach żywieniowych sprawi, że w kryzysowej sytuacji zrzucimy zbędne kilogramy. Należy pamiętać o regularnym piciu wody oraz zachowaniu zasady 5 posiłków, a sukces będzie murowany.

Dieta Atkinsa
Duża zawartość białka w przepisach z tej diety sprawia, że nie czujemy głodu. Unikamy węglowodanów, więc pieczywo, ziemniaki czy makarony bezwzględnie muszą zniknąć z naszego jadłospisu. Mówi się, że to dieta bazująca na tłustych poprawach.

Dieta kopenhaska
Usprawnia przemianę materii i jest całkiem smaczna. Nie gwarantuje spektakularnych efektów i nie można jej powtarzać zbyt często (tylko raz na okres 2 lat).

Dieta South Beach
Jeżeli jesteście wielkimi fanami pieczywa, makarony, kasz czy ziemniaków to ta dieta nie jest dla was. Ale jeżeli możecie przeżyć bez węglowodanów, to przepisy wydają się być zróżnicowane i smaczne.

Dieta pięciu przemian
Oparta na chińskiej filozofii dieta pięciu przemian posiada zróżnicowane kombinacje smakowe. Doskonale poprawia przemianę materii, jest jednak trudna w stosowaniu, ponieważ dostanie niektórych produktów użytych w przepisach może przysporzyć nieco problemu osobie odchudzającej się.

Dieta Dukana
Bardzo znana dieta, która ma tak wielu zwolenników co wrogów. Na plus możemy zaliczyć kilka faz podczas jej stosowania, utrwalanie jest tutaj kluczowe w osiągnięciu sukcesu. Największym zarzutem jest jednak znaczne obciążenie organów wewnętrznych.

Dieta Cambridge
Bardzo restrykcyjna dieta polegająca na przyswajaniu tylko gotowych produktów o niskiej zawartości kalorycznej. Nie zalecamy jej jednak, ponieważ efekt jojo jest po niej nie do opanowania. Plan żywieniowy wg tej diety nie pokrywa codziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Stosując ją możemy sobie zrobić więcej złego niż dobrego.

Dieta Kwaśniewskiego
W naszym rankingu nie mogło zabraknąć także diety Kwaśniewskiego, która oparta jest na mięsnych potrawach. Według obliczeń można na niej stracić nawet 5 kg miesięcznie. Niezły wynik, prawda?

Tym wpisem rozpoczynamy cykl opisów diet na łamach gotujmy.pl. Zapraszamy do śledzenia nowości.

Warto przeczytać: Dieta monoskładnikowa na przykładzie diety kapuścianej >>>

Jakie jest Wasze podejście do stosowania diet?