Restauracja Akashia - sushi w Warszawie

  • 3

Restauracja Akashia powstała w styczniu 2003 roku. To miejsce dla tych, którzy kochają wyśmienitą orientalną kuchnię.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Restauracja Akashia - sushi w Warszawie
W restauracji Akashia wszystkie stoliki graniczą z oknami, wobec czego otwierają przestrzeń, nie tworzą intymnej klaustrofobicznej atmosfery, co zachęca do swobodniejszej rozmowy i zachowania.

Na lunch zazwyczaj wybieramy godziny wczesno popołudniowe. Czasem zdarza się jednak, że przedłużające się rozmowy biznesowe trzymają nas przy biurkach dłużej, aniżeli byśmy chcieli. Dlatego warto, zanim zrobimy rezerwację w restauracji upewnić się, do której godziny wydawane są tam posiłki lunchowe. Jedną z najdłuższych „godzin lunchowych” w Warszawie mają restauracje Akashia, w których tego typu posiłki mają swoje stałe, „żelazne” godziny między 12 a 17. Dodatkowo dania lunchowe zostały ubrane w bogate i smaczne zestawy, co ułatwia wybór i nie powoduje straty czasu na dobieranie zup do przystawek i dań głównych. A sami najlepiej wiemy jak deficytowym dobrem w warszawskim pośpiechu jest czas.

Silną stroną restauracji jest nie tylko smaczne jedzenie i przyjazna odpowiadająca naszemu gustowi przestrzeń, ale również jakość obsługi. Idealny kelner powinien być niezauważalny, ale jednocześnie tak wyczulony na potrzeby klienta, by tylko jak ten zacznie rozglądać się po sali mógł natychmiast znaleźć się w jego pobliżu.
W naszych restauracjach kładziemy szczególny nacisk na ciągłe szkolenie obsługi. Nasi pracownicy są przygotowani na każdą, nawet najdziwniejszą i zaskakującą sytuację. Dlatego jestem pewien, że zachowają się z „japońskim spokojem” i odpowiedzialnością nawet w sytuacjach kryzysowych. A to ważne – kelner ma wzbudzać poczucie bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu – mówi Bartosz Werpachowski z restauracji Akashia.
Idealny lunch to atmosfera, możliwość swobodnej konwersacji, neutralne, nie rażące bogactwem i przesytem przestrzenie, które onieśmielają. Poza tym neutralne menu bogate w warzywa i lekkostrawne potrawy z ryb...ale także ceny. Ceny zestawów lunchowych w Akashii to 40-50 złotych. 

Restauracja Akashia: Złote Tarasy, ul. Złota 59 oraz Jana Pawła II 62, Warszawa