Sękacze z Suwałk podbijają Europę!

Rośnie międzynarodowa popularność sękaczy produkowanych w Suwałkach.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Sękacze z Suwałk podbijają Europę!
W 2012 roku sękacze produkowane przez firmę Janza z Suwałk ruszą na podbój Francji. Będzie to kolejny zagraniczny rynek, które producenci polskich sękaczy zamierzają podbić – są już one bowiem popularne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz na Węgrzech i w Słowacji.

Ekspansja na nowe rynki to efekt prezentacji sękaczy na różnego rodzaju imprezach związanych z prezydencją Polski w Unii Europejskiej. Na początku produkty dostrzeżone zostały przez francuskich dyplomatów, z czasem zdobyły szerszą popularność w branży.

Dodatkowo pomocne okazało się dodanie sękaczy Janzy na listę Listę Produktów Tradycyjnych. Unijny znak Gwarantowana Tradycyjna Specjalność to po prostu stempel jakości dla Europejskich klientów.

W Polsce jest już 929 produktów wpisanych na Listę. Mogą na nią zostać wpisani jedynie producenci, którzy od co najmniej 25 lat stosują niezmienną recepturę. Najwięcej zarejestrowanych produktów pochodzi z województwa pomorskiego, bo aż 126. Dalej jest śląskie (123), podkarpackie (100) i wielkopolskie (86).