Sezon ogórkowy

  • 2

Co roku natura hojnie obdarza swoimi darami, a świeże owoce i warzywa kuszą swym zapachem.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Sezon ogórkowy
Wszystko, co dobre się jednak kiedyś kończy. Trzeba więc dobrze wykorzystać letni czas, aby jesienią i zimą móc delektować się smakiem i aromatem sezonowych warzyw. Kto bowiem z nas nie lubi smakować ogórków, cukinii, papryki, fasoli czy innych smakołyków?.

Z przyprawami jest jak z modą. Co roku pojawia się coś nowego, ale są rzeczy które z mody nigdy nie wychodzą. Podobnie jest z przyprawami sezonu ogórkowego. Charakterystyczny smak ogórkom kwaszonym nadaje m.in.: koper, chrzan, czosnek oraz pieprz czarny ziarnisty. Ogórki konserwowe doprawiane są natomiast zielem angielskim, liściem laurowym i białą gorczycą. Appetita oferuje klientom wszystkie jednoskładnikowe przyprawy, niezbędne do przyrządzenia klasycznej formy ogórków.

Dla osób mających kłopoty z procesem dobierania oraz odmierzania przypraw i warzyw Appetita poleca Mieszanki do ogórków kwaszonych i konserwowych. Mieszanki można wykorzystać też do innych form ogórków, takich jak: mrożona mizeria czy marynowane płaty ogórków.

Nie wszyscy jednak lubią klasykę. Wielu smakoszy sezonowych warzyw ceni nowości. Ludzie eksperymentują z dostępnymi na rynku przyprawami, szukają nowych wrażeń smakowych. Stąd wzrost popularności ogórków w nietypowej postaci. Przykładem są chociażby ogórki curry. Do przyrządzenia zalewy potrzeba: cukru, octu, słodkiej papryki, suszonego kopru, gorczycy, pieprzu, no i oczywiście curry. Zastosowanie tej przyprawy daje ogórkom ciekawy smak, zapach i kolor. Curry można też wykorzystać do przyrządzenia cukinii, kabaczków czy patisona. Innym sposobem na ogórki, odbiegającym od klasyki, jest zastosowanie chili. Ogórki w occie z chili to wersja dla zwolenników ostrości i pikanterii. Do przygotowania zalewy wystarczy ocet, cukier, olej, czosnek i chili.