Ślub tematyczny

Coraz bardziej powszechne stają się wesela tematyczne - są sposobem na uniknięcie banału, a ich oryginalność sprawia, że pozostają w pamięci gości na długo.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Ślub tematyczny
Ceremonia zaślubin, a później przyjęcie często wyglądają wszędzie podobnie. Śluby to dziwna miesznka stylów, jedzenie jak z uczty rzymskiej, muzyka z potańcówki, dyskotekowe oświetlenie tworzy banalną czasem całość. Między innymi dlatego, że usługodawcy zawsze oferują najprostsze rozwiązania.

Coraz bardziej powszechne stają się wesela tematyczne by uniknąć banału i zaskoczyć gości. Charakteryzują się oryginalnością, gwarantują, że pozostanie w pamięci na bardzo długo.

W jednym kolorze

Wesele tematyczne można ograniczyć do jednego motywu, przykładowo ulubionego koloru Pary Młodej. Dajmy na to ulubionym kolorem jest bordowy. Można zatem przyozdobić salę używając tego koloru, wiązanka Panny Młodej może zawierać bordowe róże, bądź inne kwiaty. Pan Młody może mieć bordową butonierkę, dla bardziej odważnych także buty koloru bordo. Tort weselny można ozdobić elementami przewodniego koloru. Zaproszenia mogą mieć kolor bordowy. Trzeba ruszyć wyobraźnią.

Analogicznie za motyw przewodni można uznać konkretne kwiaty - tulipany, róże jak kto woli. Ciekawym pomysłem jest wesele cytrynowe, gdzie już na wejściu gości witają „drzewa cytrynowe”.

Wspólna pasja - wspólny lot

Dla narzeczonych , którzy mają wspólną pasję, proponujemy wesela tematyczne, jednak bardziej odważne typu:

- wesele w stylu retro – „Stare Hollywood” (moda stylu retro, można poprosić gości o dopasowanie się, ozdobić salę w elementy dekoracyjne, do ślubu pojechać samochodem w stylu retro, zaproszenia można zorganizować w stylu zaproszeń na wielką galę, Pan Młody w smokingu z muszką, fryzura „ulizana” z przedziałkiem. Panna Młoda natomiast długie rękawiczki, suknia inspirowana stylem Marylin Monroe);

- wesele w stylu japońskim  (w menu można uwzględnić kuchnię japońską, podobnie jak powyżej uwzględnić ubiór własny lub własny i gości poprosić o uwzględnienie ubioru);

- ślub podczas lotu balonem (symbolizującym wspólną drogę do nieba, duże pole do popisu, na sali może znajdować się wiele balonów napompowanych helem, suknia Panny Młodej może być „lekka” zwiewna);

Powstaje teraz coraz więcej firm zapewniających nawet egzotyczne dekoracje na wesela: kaktusy meksykańskie, palmy, bananowce, Beach bary, meble bambusowe. Jak widać tematyczne wesela są bardzo modne.

Kiedyś takich elementów nie było, ale dlaczego nie przełamać stereotypów, że ślub to zawsze ceremonia i przyjęcie, można pobawić się i uczyć ten dzień niepowtarzalnym dla siebie i gości.

Wesele tradycyjne

Folklor nie kojarzy się zawsze dobrze w niektórych środowiskach – nazywany jest nawet kiczem. Niesłusznie - Jarzębina może nie jest dla każdego, ale odwołanie do tradycji to zawsze coś niezwykłego. By urządzić takie rustykalne wesele najlepsza będzie karczma bądź zajazd. Jako pojazd można użyć bryczki, drewnianego wozu itp. Na zaproszeniach mile widziane elementy folklorystyczne, przykładowo wycinanki kurpiowskie. Dekorować stoły mogą kłosy zbóż, siano, koronki, polne kwiaty.

Ciekawą propozycją jest ślub w kościółku na szczycie góry. Jeżeli Państwo Młodzi poznali się w górach, wesele w klimacie górskim (a czemu nie góralskim?) jest mile widziane. Ślub na szczycie góry, oczywiście Państwo Młodzi wraz z przybyłymi gośćmi muszą się wspiąć do kościółka, by po ceremonii weselić się w góralskiej karczmie u zbocza wzgórza. Jeżeli piesza wycieczka to za wiele, można podjechać drewnianą dorożką.

Planując wesele szlacheckie najlepiej wybrać, jako miejsce wesela, zamek lub dwór. Zaproszenia można urozmaicić językiem staropolskim.

Temat przewodni wnosi w uroczystość i przygotowania wiele radości i podekscytowania z weselnej imprezy. Przebierania, niespodzianki, zaskakujący wystrój to, jest to co goście zapamiętują na długo. Dobrą zabawę i niesamowity wystrój.

Należy pamiętać, że planując wesele tematyczne może się ono spotkać z dezaprobatą wśród najbliższych, dlatego nienależy im narzucać stylu. Dobrym rozwiązaniem byłoby poproszenie (już na zaproszeniu) o ubiór dostosowany do tematyki, nie nakazanie! Ponadto można znaleźc wiele informacji i historii, które opowiadają Młodzi, o tym jak ich babcie bawiły sie na weselu np. rock-owym.

Materiały które można odpowiednio wystylizować to materiały drukowane (zaproszenia, nemu, winietki, tablica z rozsadzaniem gości) dekoracje (kwiaty kolorystyka) elementy stroju Panny Młodej i Pana Młodego, prezenty dla gości, sesja zdjęciowa i wiele innych.

Wesele tematyczne może być niesamowitym przeżyciem dla Młodych jak i gości. Nie bójmy się dodać tradycji odrobinę innowacyjności.