Sok z buraków w kilku odsłonach

Sok z buraków to napój pięknych i młodych. Jeśli chcesz być piękna i młoda, powinnaś tego spróbować - niezależnie od tego, ile masz lat!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Sok z buraków w kilku odsłonach
fot. Fotolia
Sok z buraczków to dość specyficzny napój, nie do końca przez wszystkich lubiany. Niektórym źle kojarzy się z dzieciństwa, innym nie pasuje smak. Jednak jeśli odstawimy swoje uprzedzenia na bok i przeanalizujemy wszystkie plusy i minusy to bilans zdecydowanie wychodzi na TAK.

Buraki to niezwykłe warzywa, które posiadają tajemnicę długowieczności. To dlatego warto, a nawet trzeba się do nich przekonać.

Bogactwo witamin, mikroelementów i witamin zawartych w buraczkach, wpływa nie tylko na ukrwienie organizmu (w tym mózgu), ale także na wszystkie inne narządy. Zostało udowodnione, że regularne spożywanie buraków w formie nieprzetworzonej, np. w postaci soku, wpływa na lepszą koncentrację i efektywność. Komórki szybciej się regenerują, a organizm szybciej pozbywa się toksyn. Dzięki wysokiej zawartości minerałów i mikroelementów, nie tylko spowalnia, ale także cofa widoczne efekty starzenia.

Chcesz być piękna i młoda? Oto kilka moich propozycji:

- sok z buraka solo, bez żadnych dodatków, jedynie z odrobiną przypraw do smaku (lub z cukrem)
- sok z buraka z pomarańczą
- sok z buraka z sokiem z cytryny
- sok z buraka z jabłkiem i marchewką

Sok można przyrządzać w sokowirówce, natomiast warto wiedzieć, że ten sposób przygotowania pozbawi naszą miksturę sporej ilości wartościowych składników. Z drugiej strony jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na uzyskanie dość klarownego napoju, ale mycie sokowirówki po burakach potrafi spędzić sen z powiek. Osobiście używam blendera i robię koktajl z dodatkiem soku z pomarańczy.

Buraczki w ciekawy sposób łączą się także z imbirem, pod warunkiem, że lubi się jego smak. Sok nabiera wówczas osobliwego charakteru, a imbir ma działanie wspomagające odporność i odchudzanie.

Dość niespotykanym, lecz równie fascynującym sposobem jest robienie zakwasu z buraczków. Kisi się jak ogórki, można dodać także czosnek i skórkę chleba razowego.

Zobacz, jak zrobić zakwas do czerwonego barszczu >>>