Świąteczne rekordy Guinessa

  • 1

Święta Bożego Narodzenia to doskonały czas na spotkania z przyjaciółmi, degustowanie pysznych, staropolskich dań oraz … możliwość pobicia rekordu. Nic tak nie jednoczy ludzi jak wspólny cel, a że może być to pobicie rekordu Guinnessa w liczbie śpiewających kolędników albo przygotowanie największego ciasta świątecznego to już kwestia indywidualnych wyborów.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
 Świąteczne rekordy Guinessa
fot. Fotolia
Co roku do Księgi rekordów Guinnessa dopisywane są nowe, świąteczne rekordy. Największa choinka, najpiękniejsza ozdoba świąteczna, najbardziej ozdobiona posesja - pomysłów na rekordy jest mnóstwo i bardzo wiele osób angażuję się w tego typu zabawy. Jeżeli jesteście ciekawi, które rekordy przykuły naszą uwagę to zapraszamy na wycieczkę po kilku najsłynniejszych wycinkach historii z księgi rekordów Guinnesa.

Największy Mikołaj na świecie nie pochodzi z Laponii. Nawet Amerykanie nie pokusili się jeszcze na postawienie statuy Mikołaja przekraczającej 15,6 metrów wysokości oraz 11 metrów szerokości. Właśnie taka podobizna staruszka od prezentów w 1996 roku stanęła w Singapurze. Póki co rekord nie został pobity.

Podobna sytuacja ma się w odniesieniu do najstarszej choinki świata. W jej posiadaniu jest rodzina Parkerów z Chippenham w Wielkiej Brytanii, którzy przekazują sobie drzewko z pokolenia na pokolenie. Jej powstanie zostało udokumentowane na 1886 roku, od tego czasu co roku w Wigilię jest przystrajane figurkami aniołków oraz Maryi Dziewicy. Dzięki temu, że choinka ma tylko 30 cm zachowana jest w idealnym stanie.

choinka pierniczki
Zdjęcia: Fotolia

Rekord dla najdroższej choinki świata zostaje jednak w Azji. To właśnie w Japonii w 2007 roku choinkę ozdobiono prawdziwą biżuterią, która była warta 16 milionów dolarów. Dzień i noc był strzeżona przez gwardię ochroniarzy. Nie mniej zachodu mieli Indonezyjczycy, którzy są autorami rekordu na najwyższą ozdobioną choinkę na świecie. Na jej gałązkach rozplanowano aż milion światełek.

Przechodząc jednak do smaczniejszych klimatów warto wspomnieć o największym świątecznym cieście na tym globie. Tytuł należy do niemieckich cukierników, którzy wspólnymi siłami upiekli kerststol o wadze 4200 kg. Rekordowa choinka z czekolady mierzyła prawie 10 metrów i ważyła ponad 4 tony. Natomiast największy pierniczek na świecie został wypieczony przez Amerykanina. Dave Bowden wykonał ciastko mierzące prawie 8 metrów, pracował nad nim tydzień. Prawda, że to wszystko brzmi bardzo imponująco?

I na koniec ostatni rekord na dziś. W 2007 roku w Irlandii w jednym miejscu spotkało się pond 13 tysięcy Mikołajów, przyjechali do Derry z całego świata by ustanowić rekord na największe zgromadzenie świętych Mikołajów. Każdy z nas chciałby znaleźć się w tym gronie, toż to okazja do zgarnięcia ponad 13 tysięcy prezentów. Nie lada gratka dla małych i dużych dzieci.