Światowy Dzień bez Papierosa

  • 2

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa.

         
ocena: 2/5 głosów: 2
Światowy Dzień bez Papierosa
Światowy Dzień bez Papierosa to świetna okazja do chwili zastanowienia się nad tym smrodliwym nałogiem, który rujnuje finanse, urodę i przede wszystkim nasze, jakże cenne zdrowie, a także życie. Palacze doskonale wiedzą, jakie zagrożenia niesie ze sobą ten nałóg, ale najczęściej mimo chęci nie są w stanie uwolnić się ze szponów uzależnienia.

Statystyki ukazujące stopień uzależnienia palących są przerażające. Wnioski Urzędu Kontroli Żywności i Lekarstw z raportu na temat palenia i uzależnienia mówią, że ok. 85% palaczy, którzy wypalają ponad 26 papierosów dziennie sądzi, że jest uzależniona a 70% palących osób chciałaby rzucić palenie. Jednak nie jest to takie proste i palacz, który podejmuje zdecydowane kroki, aby rzucić palenie ma mniej niż 5% szans na to, że rok później nie będzie palił.

Uzależnienie doprowadza do tego, że ponad połowa palaczy przechodzących operację spowodowaną rakiem ponownie zaczyna palić a 40% palaczy próbuje palić nawet po usunięciu krtani!!! Te statystyki pokazują jak trudne jest wyjście z nałogu, ale wielu ludziom się to udaje!!! Jeżeli mimo świadomości o niezwykłej szkodliwości palenia w dalszym ciągu palisz papierosy i nie możesz lub po prostu nie chcesz pokonać tego nałogu, spróbuj zrobić dla siebie coś, co pomoże przeciwdziałać zagrożeniom wynikającym z palenia, np. zacznij pić herbatę „Freshmaker Tea – Czas na Herbatę”.