Syrop roślinny na kaszel

  • 1

Prospan® jest wszechstronnie przebadanym klinicznie lekiem roślinnym w postaci syropu, stosowanym w stanach zapalnych dróg oddechowych połączonych z kaszlem.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Syrop roślinny na kaszel
Prospan® zawiera suchy wyciąg z liści bluszczu pospolitego (Hedera helix). Substancje aktywne tej rośliny (grupa związków chemicznych zwana saponinami) rozrzedzają śluz nabłonka oddechowego oraz prowadzą do zwiększenia ruchu rzęsek, zablokowanych przez zmieniony zapalnie nadmiernie lepki śluz. W ten sposób uruchomiony zostaje mechanizm wykrztuśny prowadzący do oczyszczenia dróg oddechowych z czynnika drażniącego i zmniejszenia kaszlu.

Prospan® skuteczny…

Wykazana w badaniach klinicznych skuteczność Prospanu® jest porównywalna do skuteczności powszechnie stosowanych syntetycznych mukolityków (leków oczyszczających drogi oddechowe z zalegającego śluzu poprzez jego upłynnienie m.i. w wyniku zmiany struktury śluzu).

W trakcie badań naukowych udowodniono także wielokierunkowość działania Prospanu®. Wykazano pożądane działania terapeutyczne, ułatwiające uzyskanie końcowego efektu, jakim jest redukcja kaszlu i duszności:
• działanie sekretolityczne (upłynniające zalegającą wydzielinę poprzez jej upłynnienie)
• działanie bronchospazmolityczne (rozszerzające oskrzela poprzez rozkurczenie ich mięśniówki)
• działanie wykrztuśne (ułatwiające fizyczne usuwanie zalegającego w nadmiarze śluzu)
• działanie łagodzące kaszel (zarówno jego nasilenie jak i częstotliwość)
• działanie zmniejszające duszność ( a więc subiektywne odczucie utrudnionego oddechu)
• działanie poprawiające spirometrię płuc (drożność dróg oddechowych)

Prospan® bezpieczny…

99,87% pacjentów biorących udział w badaniach klinicznych nie zgłaszało żadnych działań niepożądanych. To bardzo wysoki profil bezpieczeństwa. Ponadto, Prospan® nie wchodzi
w interakcje z innymi preparatami farmakologicznymi. Można go więc bezpiecznie łączyć
z antybiotykami, lekami przeciwgorączkowymi lub przeciwbólowymi, często stosowanymi w czasie leczenia stanów zapalnych dróg oddechowych. Lek nie zawiera cukru ani alkoholu - może być więc bezpiecznie stosowany przez osoby chore na cukrzycę oraz najmłodsze dzieci.

Skład: 100 ml syropu zawiera Hederae helicis folii extractum siccum – suchy wyciąg z liści bluszczu (5-7,5:1) – 0,7 g - rozpuszczony w sorbitolu – bezpiecznym rozpuszczalniku syropowym.

Dostępne opakowania: butelki szklane o pojemności 100 ml z miarką.
Sugerowana cena: 14,50 zł

Wytwórca: Engelhard Arzneimittel
Dystrybucja w Polsce: Europlant PhytoPharm Sp. z o.o.