Suplement diety dla włosów i paznokci

Zdrowe, lśniące włosy oraz zadbane, wypielęgnowane paznokcie to najlepsza wizytówka pięknej kobiety. Co jeśli czuprynie daleko do ideału, a paznokcie krzyczą o odrobinę uwagi?

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Suplement diety dla włosów i paznokci
Jesień powinna być dla naszych włosów czasem odpoczynku i regeneracji sił, latem bowiem nie mają one łatwego życia. Szkodzi im ostre słońce, wiatr, kąpiel w słonej wodzie morskiej i chlorowanej w basenie. Po takiej dawce szkodliwych czynników stają się one suche, łamliwe i zniszczone. Sytuacja zimą wcale nie rysuje się lepiej – zimno i chowanie się pod czapkami, beretami czy kapturami oraz wiatr sprawiają, że włosy szybciej stają się szorstkie i pozbawione blasku. Dlatego odpowiednia pielęgnacja jesienią jest tak ważna – to optymalny moment, w którym możemy zadbać o ich regenerację. W jaki sposób?
Zdrowie i piękno włosów zależy do tego, co jemy i jakich odżywczych składników dostarczamy im w pożywieniu. Cebulki włosów pobierają ze skóry potrzebne witaminy, kwasy i mikroelementy, dlatego tak niekorzystnie na ich siłę wpływają wszelkie drakońskie diety-cud. Niestety nie zawsze mamy czas, aby zadbać o odpowiedni jadłospis, nie mówiąc już o jego codziennym stosowaniu. W tej sytuacji uzupełnieniem odpowiednio dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych jest doustna suplementacja (wzbogacenie), czyli dostarczenie organizmowi tych elementów, które z różnych powodów nie występują w naszej diecie. Jaki jednak preparat wybrać?
Propozycji jest wiele, a jedną z nich może być Venisea Włosy Skóra Paznokcie Vitany, wyjątkowa kompozycja ekstraktów ze skrzypu, prosa, pokrzywy oraz witamin i cynku. Takie połączenie powoduje, że składniki preparatu wykazują działania synergiczne, czyli wzajemnie uzupełniające i wzmacniające się. Skrzyp odpowiedzialny jest za odpowiednią elastyczność i sprężystość skóry, przeciwdziała wypadaniu i przetłuszczaniu się włosów oraz zwiększa wytrzymałość paznokci i ich wzrost – a wszystko dzięki dużej zawartości związków krzemu. Składnikiem ekstraktu z prosa jest metionina – ta tajemnicza substancja odpowiada za syntezę białek i uczestniczy w odtruwaniu organizmu, a dodatkowo reguluje proces odbudowy naskórka, włosów i paznokci. Preparat Vitany posiada jeszcze jeden, bardzo ważny pierwiastek – cynk. Nazywany jest minerałem piękna i jest niezbędny do funkcjonowania każdej - bez wyjątku - komórki. Poprawia wygląd i koloryt skóry, reguluje gospodarkę hormonalną oraz pozytywnie wpływa na system immunologiczny. Niedobór cynku w diecie jest przyczyną łamliwości i rozdwajania się paznokci oraz wypadania i matowienia włosów. Jednym słowem - cynk to cudowny wręcz pierwiastek, zasługujący na szczególną uwagę.
Nie od dzisiaj wiadomo, że piękny wygląd poprawia samopoczucie, a niezadowolenie z niego powoduje, że od razu wpadamy w zły nastrój… Poza gorącą czekoladą, która na pewno odgoni wszelkie smutki, warto wspomóc się również od wewnątrz. Piękna cera, lśniące włosy czy elastyczna skóra z pewnością mają szanse przegonić chandrę wywołaną przez depresyjną atmosferyczną aurę jesieni.