Szokujące ceny za butelkę whisky

  • 1

Luksusowe edycje whisky pobijają ostatnio wszelkie rekordy cenowe. Na szczęście na sklepowych półkach ciągle można znaleźć butelki dobrego whisky w rozsądnej cenie.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Szokujące ceny za butelkę whisky
Podczas gdy przeciętny obywatel świata ciuła cierpliwie grosz do grosza, na rynku kolekcjonerkim pojawiają się egzemplarze w cenie kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy funtów za jedną butelkę unikatowej whisky. Czy  takie whisky jest warte swojej ceny?

Na rynku właśnie pojawiły się dwie limitowane edycje trunków konkurujących ze sobą destylarni Dalmore  i Johnnie Walker.

Johnnie Walker wypuścił jedynie 60 butelek prestiżowego whisky, które leżakowało przez 60 lat w jednej z brytyjskich posiadłości królowej. Przyjemność posiadania butelki tego alkoholu wymaga niebagatelnej sumy  95 tysięcy funtów. Pierwszy kryształowy dekanter dostanie w prezencie z okazji 60-lecia koronacji brytyjska królowa, pozostałe egzemplarze trafią do prywatnych kolekcjonerów. Ta edycja whisky jest tak prestiżowa, że kupić mogą ją jedynie wybrańcy, do których wysłano zaproszenia od producenta.

Niedawny rekordzista w cenie za butelkę trunku, destylarnia Dalmore, której niedawno 62-letnią whisky sprzedano za 125 tysięcy funtów, wypuścił właśnie na rynek nową linie unikatowego Dalmore Zenith. Ten niezwykły alkohol powstał z połączenia destylatów z lat: 1951, 1964 i legendarnej już 52-letniej whisky Dalmore z 1926 r. Cena minimalna to 50 tysięcy, jednak firma liczy, że w drodze licytacji uda się pobić kolejny rekord ceny.