Targi Natura Food w Łodzi

W Łodzi, w dniach między 14 a 16 października odbędzie się największa w Polsce impreza, która przeznaczona jest dla konsumentów i producentów żywności ekologicznej i naturalnej.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Targi Natura Food w Łodzi

Tegoroczne targi silnie akcentują biznesowy aspekt produkcji żywności ekologicznej – w końcu wszyscy wiemy, że to zdrowe i smaczne, ale dla powodzenia sprzedaży i rozpowszechnienia marek najwyższej jakości potrzebne są działania marketingowe.

Tak więc dla uczestników targów przewidziane są liczne wykłady i warsztaty przygotowujące do skutecznego zaplanowania działań marketingowych, które mają na celu zwiększenie sprzedaży.

A inne atrakcje?

Laboratoria smaku spod znaku slow food – okazja do spróbowania między innymi serów zagrodowych i piw regionalnych.

Pokazy kulinarne, podczas których szefowie kuchni najlepszych polskich restauracji przygotują między innymi potrawy z województwa łódzkiego m.in.: terrinę z gęsi owsianej z powidłami śliwkowymi łowickimi, wątróbkę z gęsi owsianej nadziewaną warzywami na sosie z chrzanu znad środkowej Warty.

Znany z TVN Grzegorz Łapanowski zaprezentuje menu oparte o świeże, lokalne składniki nawiązując do tradycji kulinarnych regionu jak i wielu kuchni narodowych. Ich wspólnym ma być zdrowie.

Dla najmłodszych odbędą się warsztaty pod tytułem „Wiem co jem”. Dzieciaki będą miały okazję dowiedzieć się, jakie produkty są najzdrowsze i jak powinniśmy się odżywiać.

Jak co roku pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbędą się konkursy na najlepsze gospodarstwo ekologiczne i najlepszy produkt prezentowany na targach.

Nową rzeczą w programie imprezy będą zaplanowane dla restauratorów spotkania uczące wykorzystywania w swoim menu produktów tradycyjnych i ekologicznych.

Młodzi kucharze, absolwenci szkół gastronomicznych, zmierzą się w konkursie, którego nazwa brzmi "Tradycyjne smaki regionu", nauczą się też wykorzystywać lokalne produkty tradycyjne w swoich daniach.

Targi odbywają się w Łodzi między 14 a 16 października, w 2011 roku odbędzie się już ich IV edycja.

Szczegółowe informacje o festiwalu i program pod tym linkiem.