Tydzień Weganizmu

13-19 kwietnia 2011 roku obchodzimy Tydzień Weganizmu, w ramach którego w trzydziestu miastach Polski odbędą się panele dyskusyjne, wykłady i spotkania ze specjalistami.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Tydzień Weganizmu
Podczas Tygodnia Weganizmu odbędą się liczne spotkania i happeningi w wielu miastach, jednak szczególne atrakcje przygotowane zostały w Warszawie.

W stolicy będzie można wziąć udział w spotkaniu z dietetyczką Małgorzatą Desmond, która odpowie na wszelkie pytania dotyczące weganizmu. Ponadto odbędą się specjalne panele dyskusyjne podczas których zostanie poruszona kwestia praw zwierząt w mediach, prawie czy też w polityce.

Ostatniego dnia odbędzie się również spotkanie z osobami, które prowadzą kulinarne blogi. Opowiedzą one, jak przygotowań dania z kuchni  wegańskiej, a także je przyrządzą. Uczestnicy spotkania będą mogli skosztować przygotowanych potraw.
 
Organizatorem Tygodnia Weganizmu jest Fundacja Empatia, która od 2004 roku walczy o prawa zwierząt i propaguje weganizm oraz wegetarianizm. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wegetydzien.pl.