Uwaga - najgroźniejszy owoc

  • 2

Oto najgroźniejszy owoc świata - Mancinella.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Uwaga - najgroźniejszy owoc
Mancinella to nazwa owocu przypominającego zwykłe zielone jabłuszko. Stąd też nazywa się podobnie jak w języku hiszpańskim jabłko, czyli manzanilla.

To niepozornie wyglądające "jabłuszko" ma jednak ogromne możliwości otrucia lub okaleczenia tego, kto chociażby pojawi się w pobliżu zdradzieckiego drzewa. Wystarczy powiem dotknąć soku, np. na gałązce by ten - dostawszy się do oka - oślepił. Niewielka kropla natychmiast sprawi, że człowiek zacznie się dusić i poczuje torsje.

Manzanilla de la muerte

Jabłko śmierci - owoc ten możemy spotkać w Ameryce Północnej i Południowej, a nietrudno o to zwłasza na Karaibach, czyli w miejscu, które kojarzy się raczej z rajem na Ziemi. Dlatego też - jeśli wyjeżdżamy w dalekie podróże, nigdy nie sięgajmy po nieznane nam owoce, kwiaty czy warzywa "z ciekawości", tylko po to , by najzwyczajniej w świecie przekonać się, jak smakują.

Na szczęscie w wielu przypadkach drzewa te są specjalnie oznaczane tabliczkami, by chronić przed nimi turystów. Tak czy inaczej - najbezpieczniej będzie nie dotykać tego, czego nie znamy.