V Święto Rydza

  • 1

Już 29 września święto wszystkich amatorów rydzów – zarówno ich zbierania jak i jedzenia.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
V Święto Rydza

Piąta już edycja Święta Rydza w Wysowej Zdroju odbędzie się w ostatni wrześniowy weekend, 29 i 30 września 2012 roku. Impreza w idealny sposób łączy oczekiwania miłośników grzybobrania i gotowania grzybowych potraw, a także wszystkich zainteresowanych regionem Beskidu Niskiego.

W sobotę rano wszyscy chętnie wyruszą na Polowanie na Rydza, podczas którego przeczesywać będą lasy w poszukiwaniu tych pysznych grzybów. Zbiory zostaną zważone i ocenione przez ekspertów ze Stowarzyszenia Na Grzyby.

Eksperci grzybowi podczas prelekcji przedstawią gatunki grzybów charakterystyczne dla Beskidu Niskiego, a także przestrzegą przed tymi trującymi.

Niedziela podczas Święta Rydza to pokazy sztuki kulinarnej uczniów szkół gastronomicznych, którzy gotować będą różne potrawy z rydzami, a potem przyjdzie pora na pokazy regionalnych kucharzy amatorów.

Co oprócz tego? Swoje dzieła pokażą artyści z Małopolski i Podkarpacia, będzie można poznać czym się zajmowali koronkarki, dziegciarze czy maziarze. Przygrywać będzie Kapela Maliszów, a do tego zatańczą zbójnicy.

Dla wszystkich smakoszy rydzowych dań - na gotujmy.pl można znaleźć wiele przepisów na dania z rydzami:

Rydze w panierce
Rydze w occie
Sałatka na ciepło z rydzami
Tarta z rydzami i serem
Śledzik w oleju z ogórkiem i rydzami