Wieczór poetycki w Herezji

W poniedziałek 6 czerwca, o godz. 19:00 w warszawskiej restauracji Herezja odbędzie się premiera tomiku wierszy znanej fotograf Tatiany Jachyry „Historie pisane nocą”.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Wieczór poetycki w Herezji
Nie jestem mniszką.
Nie jesteś święty.
Nasza świątynia to łoże
obłędu pożądania.
Ołtarz z czerwonej pościeli.
Kadzidła o zapachu werbeny
Zapalam karmazynowe świece.
Pokutny różaniec spadł na podłogę
(fragment wiersza)


Poezja Tatiany Jachyry dotyka tematów ponadczasowych - miłości i nienawiści, splecionych siostrzanym więzłem. W sposób delikatny i subtelny przekazuje czytelnikom emocje i zmusza do refleksji. „Historie pisane nocą” to debiut poetycki Tatiany Jachyry, znanej przede wszystkim jako wyjątkowa fotograf, przed której obiektywem stają gwiazdy muzyki i filmu, m.in. Paweł Małaszyński, Natasza Urbańska, Joanna Koroniewska, Adam Sztaba, Krzysztof Pieczyński, Ewa Kasprzyk (więcej na stronie www.tatianajachyra.com)

”Historie pisane nocą to namiętne, odważne, wzruszające utwory. Bardzo intymne i - można nawet powiedzieć - bezwstydne, ale prawdziwe." Grażyna Korzeniowska.

„Kiedy nadchodzi noc wyostrzają się zmysły, czujemy mocniej, pragniemy intensywniej, pożądanie łączy się z tęsknotą i stara się odpędzić nienawiść, która czai się w najgłębszych zakamarkach duszy. Szukamy drogi do siebie nawzajem, bojąc się zrobić pierwszy krok.” Marika Krajniewska.

„Wiersze dla dziewcząt w kobietach zamkniętych. Niech te dziewczęta przeczytają kobietom, a wrócą znowu sny niespodziewane. Polecam!” Maja Hirsch.


Tatiana Jachyra urodziła się w 1976 roku we Wrocławiu. Jest fotografem z pasją, wielką energią i poczuciem humoru; potrafi doskonale wychwycić osobowość fotografowanego „obiektu”. Od 2004 roku mieszka i pracuje w Warszawie. W 2009 roku odbyła się jej autorska wystawa „Gwiazdy w Obiektywie…”. Pasjonuje ją historia średniowiecza. Uwielbia dobre kino, cynizm Woodiego Allena i powieści Arturo Pereza-Reverte.

Start: g. 19:00 w Herezja Restaurant Gallery Club, Warszawa, ul. Chłodna 35/37
Wstęp wolny.