Wielkanocne dekoracje

  • 3

Świąteczny czas to okres wielu przygotowań dla każdej pani domu. Prace nie kończą się tylko w kuchni, gdzie pieczołowicie dbamy o niepowtarzalne i jednocześnie tradycyjne menu, układamy listę zakupów oraz rozdzielamy obowiązki.

         
ocena: 4/5 głosów: 6
Wielkanocne dekoracje
fot. Fotolia

Wielkanocne przygotowania obejmują także dekoracje mieszkania, rozłożenie świątecznych akcentów oraz wprowadzenie do naszego domu odrobiny symboliki.

Wiosenne kwiaty w kolorowych doniczkach

Nic tak szybko nie odmienia wnętrza jak kwiaty w pomieszczeniu. Tuż przed świętami powinniśmy zaopatrzyć się w wiosenne, cebulkowe rośliny. Wybór jest ogromny, możemy przebierać w wielokolorywch hiacyntach, prymulkach czy żonkilach. Włożone w kolorowe osłonki będą piękną dekoracją każdego stołu lub parapetu.

Dekoracja stołu

A może zróbmy coś własnoręcznie?

Jeżeli lubimy majsterkować i samodzielnie ozdabiać przedmioty możemy podjąć wyzwanie i własnoręcznie przygotować wazon dla wiosennych kwiatów. Wystarczy, że będziemy dysponować chwilą wolnego czasu oraz kilkoma, łatwo dostępnymi akcesoriami. Wazon z gałązek stworzymy mając do dyspozycji kilkadziesiąt równoobciętych gałązek, klei oraz pojemnik na kwiaty. To właśnie do niego musimy przyklejać drewienka. Zdjęcie poniżej może być dla nas inspiracją. Do tego tylko kolorowa wstążka lub gałązkowa kokarda i gotowe. Żonkile lub białe margaretki prezentują się świetnie w tym zestawieniu.

Świąteczne dekoracje na stole

Nie zapominajmy także o odpowiednim przygotowaniu stołu. Małe, białe, rozsypane jajeczka wprowadzą naszych gości w świąteczny czas, są także subtelną i wyrafinowaną formą ozdabiania stołu. Obowiązkowe są również serwetki z ciekawą aplikacją ciekawie przewiązane wstążką z piórkiem, które kojarzy się z wielkanocnym kurczątkiem. Porcelanowe zajączki to także interesująca opcja dla bardziej wymagających pań domu.

KwiatyTulipany

Rzeżucha to obowiązkowy element dekoracyjny

Jak wprowadzić zieleń do kuchni w szybki i tani sposób? Zasadźmy rzeżuchę! Rośnie w błyskawicznym tempie, bo pierwsze kiełki będziemy mieli już po kilka dniach. Nie ma lepszej dekoracji na święta niż naczynie wypełnione rzeżuszką. Sprawdźcie to sami!
 
Świeże kwiaty cięte


Tulipany, żonkile cięte lub wielokolorowe goździki pięknie zaprezentują się na świątecznym stole. Włożone w bezbarwny wazon albo stalowe wiadereczko lub konewkę mogą stanowić jedyną dekorację w całym pokoju, a i tak będą przyciągać wzrok. Warto o tym pomyśleć przy wiosennych zakupach i do codziennej listy dopisać świeże, cięte kwiaty.

Jakie macie pomysły na dekorację świątecznego stołu?


Dekoracja z rzeżuchy. Zobacz jak ją przygotować >>>