Wina bezalkoholowe wkrótce powszechne

Wina bezalkoholowe to sposób na to, by także kierowcy i kobiety w ciąży mogli cieszyć się smakiem wina.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Wina bezalkoholowe wkrótce powszechne
Nikogo nie dziwi to, że na rynku dostępne jest piwo bezalkoholowe. Korzystają na tym głównie kierowcy, którzy nie muszą odmawiać sobie kufla złocistego napoju ponieważ akurat prowadzą.
Wprawdzie smak piwa bezalkoholowego różni się od tego z procentami, jednak spora liczba osób po nie sięga.

Z tego też powodu do produkcji "alkoholi bez alkoholu" weszły wina. Wina bezalkoholowe zdobywają uznanie, głównie wśród kobiet w ciąży, które zazwyczaj nie odmawiały sobie lampki wina do obiadu czy kolacji, natomiast w ciąży musiały z niego zrezygnować.
Wino bezalkoholowe jest dostępne w niektórych restauracjach europejskich, m.in. w Hiszpanii. W kraju możemy nabyć je na razie dopiero przez Internet. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

Producenci zapewniają, że smak wina w niczym nie odbiega od tego prawdziwego. Dojrzewa w taki sam sposób. Alkohol jest wytracany w procesie dealkoholizacji, dzięki któremu wino nie traci swoich walorów smakowych, a jedynie alkohol.
W winie bezalkoholowym (a tak naprawdę napoju o smaku wina, ponieważ by móc nazwać napój winem musi on posiadać minimum 9 % alkoholu) pozostaje około 0,9 % alkoholu.