Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych

21 września 2012 Praska Giełda Spożywcza w Warszawie organizuje VII wystawę produktów tradycyjnych i ekologicznych.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych
 

Na zakończenie wystawy o godzinie 18-ej zostaną wręczone statuetki „Polski Smak 2012" w konkursie na najlepszy produkt tradycyjny i ekologiczny oraz nominacje do Godła „Teraz Polska". Blisko 50 zgłoszonych produktów będzie oceniać znamienite jury.

Na przybyłych czekają liczne atrakcje. Około godziny 17-ej odbędzie się pokaz kulinarny Magdy Gessler. Staropolską potrawę przygotowaną pod jej okiem będzie można degustować.

Najważniejsze podczas wystawy będą produkty ekologiczne i te o tradycyjnych metodach wytwarzania. Do uczestnictwa w wystawie zgłosiło się 60 producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej z różnych rejonów kraju, którzy zaprezentują kilkaset produktów. Będzie możliwość ich degustacji. Na smakoszy polskiego dziedzictwa kulinarnego czekać będą: wyroby wędliniarskie, piekarnicze i mleczarskie, miody, produkty sypkie, przetwory, napoje, ciasta.


Odbędzie się także niezwykle widowiskowy pokaz z gatunku „magia i czary". Atrakcje muzyczne zapewni zespół „Lolek Orkiestra", prezentując biesiady: sarmackie, góralskie, rosyjskie, włoskie, latynoamerykańskie i angielskie oraz klasa orkiestry dętej Szkoły Podstawowej w Łajskich i uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ząbkach.

Zainteresowani uczestnictwem w wystawie mogą dokonać zgłoszenia on-line za pośrednictwem strony www.polskiesmaki.org.

Źródło: Portal spożywczy