Zbawienne działanie ziół

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wiele mogą zdziałać zioła. Nie zawsze warto sięgać po tabletki - aby pozbyć się dolegliwości czasem wystarczy wypić ziołowy napar.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Zbawienne działanie ziół

Od mamy nauczyłam się wykorzystywać zioła w życiu codziennym. Niezbyt dokuczliwy ból czy przeziębienie nie wymagają korzystania z cudownych specyfików prezentowanych codziennie w reklamach. Czasem wystarczy sięgnąć po słoik wypełniony aromatycznymi liśćmi.
Jemiołę widział każdy z nas. Czy wiecie jakie ma działanie? Działa ona przeciw skurczom, poszerza naczynia krwionośne, przez co zmniejsza ciśnienie krwi. Warto stosować ją przy chorobach takich jak miażdżyca, nadciśnienie, czy też wypić napar w momencie, gdy pojawiają się rzadkie zawroty głowy.

Na choroby żołądka i układu pokarmowego warto użyć naparu z kopru włoskiego. Reguluje on trawienie, działa rozkurczowo i moczopędnie. Pomoże także w przypadku bolesnych kolek.
Warto zwrócić uwagę na często pomijaną przez nas lipę drobnolistną. Napar z jej liści pomaga głównie w chorobach górnych dróg oddechowych - anginach czy też zapaleniach oskrzeli.
Ma ona także działanie przeciwbólowe - przy niewielkim natężeniu bólu przyniesie ulgę. Nie można zapomnieć, że pomaga także w problemach z zasypianiem - działa wyciszająco i uspokajająco.

Na koniec wspomnę jeszcze o napoju szczególnie polecanym dla osób starszych - naparze z głogu. Reguluje on rytm serca. Wspomaga produkcję melatoniny - pomaga więc na bezsenność. Warto stosować go także w czasie leczenia miażdżycy czy też nadciśnienia.
To tylko kilka z mnóstwa ziół, które w nieczęstych objawach mogą przynieść nam ulgę nie obciążając organizmu. Warto sięgnąć po nie, zamiast łykać kolejnych tabletek.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wiele mogą zdziałać zioła. Nie zawsze warto sięgać po tabletki - aby pozbyć się dolegliwości czasem wystarczy wypić ziołowy napar.


Sprawdz jakie zioła możesz stosować w ciąży >>>