Zdrowa dieta dla niemowląt

Jak zaplanować dietę naszego niemowlęcia? Porad udziela książka "U malucha na talerzu - Zdrowa dieta dla niemowląt"

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Zdrowa dieta dla niemowląt
Jak długo niemowlę powinno być karmione wyłącznie piersią? Czy niemowlę da nam znać, że jest gotowe na rozszerzenie diety? Jakie produkty są najsilniejszymi alergenami? Jakie są zasady żywienia przeziębionego dziecka? Co podać maluchowi przy biegunce, a co przy zaparciach? Kiedy uczyć dziecko jeść łyżeczką? Od kiedy podajemy dziecku mleko krowie? Co to jest mleko początkowe? Co niemowlę może pić, a czego nie? Jak rozpocząć rozszerzanie diety? Czy niemowlę zawsze powinno zjadać całe porcje? Czy przygotowanie posiłku dla dziecka zajmuje dużo czasu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela poradnik "U malucha na talerzu - Zdrowa dieta dla niemowląt".

Książka zawiera 101 przepisów na potrawy dla niemowląt od 4 do 12 miesiąca życia.Są one podzielone na dania po czwartym, piatym, szóstym ... i tak aż do jedenastego miesiąca. Całość dopełnia przepis na tort urodzinowy (na pierwsze urodziny) na bazie krowiego mleka.

Każdy rodział zawiera receptury na zupki i deserki, a w późniejszych miesiącach również dania obiadowe, śniadania, podwieczorki, napoje, kolacje, sałatki i surówki. W pierwszych miesiącach są to najprostsze zupki warzywne (np. marchewkowa, jarzynowa, dyniowa) - którymi raczej nie bedą zachwycali się pozostali domownicy. W dalszej części jednak, wraz z rozwojem malucha, propozycje mogą zachwycić także innych członków rodziny. Możemy tu wymienić choćby pasztecik, knedle z owocami, kruche ciasteczka, twarożek z jogurtem i pomidorami, pulpety z mintaja, zimową surówkę, gnocchi z dyni, tartę, sos a la tzatziki, migdałowe szparagi, wieprzowinę z jabłkiem i wiele innych dań. Są to potrawy, których możemy przygotować nieco więcej, bo będą smakować całej rodzinie, pomimo tego, że są idealnie dopasowane dla naszych milusińskich.

Karmienie maluszka do ukończenia 1 roku życia zawsze budziło wiele wątpliwości.  Autorka zebrała w poradniku najważniejsze informacje na temat żywienia niemowląt. Rozwieje wątpliwości, doradzi, podpowie. Przepisy na pyszne dania pozwolą przygotować urozmaicone posiłki dla każdego malucha. Książka opisuje dietę w poszczególnych miesiącach życia dziecka, by na talerzu znalazło się wszystko, co dobre, ale przede wszystkim zdrowe! Całość uzupełniają tabele żywieniowe.

Wydawnictwo Publicat