5 niezwykłych obrazów z jedzenia

  • 1

Z jedzenia możemy stworzyć sztukę i wiele pięknych , zachwycających kompozycji. Potrzebujemy tylko kilku produktów spożywczych. Obejrzyjcie niezwykłe obrazy z jedzenia! Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
5 niezwykłych obrazów z jedzenia
fot. www.carlwarner.com
Autorem niezwykłych fotografii jedzenia, które Wam prezentujemy poniżej jest Carl Warner.  W młodości fascynował się malarstwem Salvadora Dali i surrealizmem.Warner tworzy niesamowite obrazy z jedzenia. Nie każdy potrafiłby dostrzec artystyczny potencjał w najprostszych artykułach spożywczych.

1. Billy Connolly

Znany szkocki aktor, komik, a także prezenter i muzyk. Carl Warner doskonale odzwierciedlił z pomocą jedzenia m.in. włosy, okulary tego szkockiego aktora. Włosy wykonano z masła, marynarkę z boczku a głowę z ziemniaka. W tle Billy'ego można dostrzec brokułowy las i pierzaste, wykonane z pieczywa chmury. Jak Wam się podoba ten obraz?

Billy Connoly
Zdjęcie: www.carlwarner.com

2. Vegehead

Każda część wegetariańskiej postaci na zdjęciu z samych warzyw została dopracowany: oczy, nos, usta, uszy. Do zrobienia tego oryginalnego zdjęcia Carl Warner użył ogórka, papryki, jarmużu, fasolki, cukinii i liści kapusty. Całość prezentuje się bardzo oryginalnie.

Nie każdy umiałby połączyć te warzywa w taki sposób, by stworzyć coś tak ciekawego. Zgadzacie się?

warzywna postać
Zdjęcie: www.carlwarner.com

3. Bananowy balon

Kolejny niezwykły obraz z jedzenia. Żółta kiść bananów oraz ogromny arbuz, winogrona, pomarańcza imitują balony w trakcie lotu. Na ilustracji widoczne są również góry, które wykonane zostały z lodów śmietankowych. Każdy z balonów ma na swoim "pokładzie" różne, smaczne owoce, np. maliny i jeżyny. Co sądzicie o tej fotografii?

bananowy balon
Zdjęcie: www.carlwarner.com

4. Skorpion i mięsne wulkany

Z papryki chili powstał pajęczak - skorpion. Na zdjęciu w oddali można dostrzec wulkany wykonane z mięsa z lawą powstałą ze sproszkowanej czerwonej papryki. Zieloną roślinność na zdjęciu imituje karbowana sałata.


rak z papryki
Zdjęcie: www.carlwarner.com

5. Kraina z białej czekolady

Jeśli ktoś uwielbia słodycze, a zwłaszcza czekoladę, nie mógłby obok takiego obrazu przejść obojętnie. Zamek, choinki, śnieg wszystko zostało wykonane ze słodkości. Choinki powstały ze śmietankowych lodów, puszysty śnieg z cukru pudru a zamek z wafelków do lodów i kawałków czekolady.

kraina z białej czekolady
Zdjęcie: www.carlwarner.com

Obrazy wykonane z jedzenia są niezwykłe. Ciekawe, czy będziecie teraz patrzeć na jedzenie tak samo. Może i Wam przyjdą do głowy jakieś ciekawe pomysły? Co sądzicie na temat tych fotografii? Czekamy na Wasze odpowiedzi!

Odkryj przepisy na dania z patisonów - spłaszczone warzywa, przypominające latające spodki  >>>