Niezwykłe drugie śniadanie

  • 1

Twoje dziecko ma problem, by zjeść drugie śniadanie? Ta mama znalazła na to idealne rozwiązanie! Zapraszamy do oglądania galerii, w której zaprezentujemy wspaniałe zdjęcia tego, co możesz swojemu maluchowi przyrządzić!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niezwykłe drugie śniadanie
fot. www.dayimail.co.uk
Li Mang, 38-letnia matka dwójki chłopców, wpadła na niecodzienny pomysł. 10-letni Iwan oraz 7-letni Lucas od trzech lat dostają od swej mamy niezwykłe drugie śniadanie. Rodzina pochodzi z Singapuru. Do tej pory kobiecie tej udało się stworzyć ponad 100 wersji różnych bohaterów z bajek, uwielbianych przez jej pociechy.

Okazuje się, że nie trzeba dużo zachodu, aby najprostsze produkty spożywcze wykorzystać w naprawdę bardzo kreatywny sposób. Jej dzieci kochają Super Mario, Spidermana, SpongBoba oraz Świnkę Peppę i Hello Kitty. Kiwi, makaron, odrobina kukurydzy i powstaje znakomite śniadanie, które Twoje dziecko bardzo chętnie zjada.

Oczywiście, trzeba się przy nim dużo napracować - to nie ulga wątpliwości. Jednak czego się nie robi, by dzieci były szczęśliwe? Co więcej, Ci dwaj chłopcy dają swojej mamie wskazówki, jak mają wyglądać te postacie i sami jej pomagają. Może warto, abyście i swoim dzieciom przygotowywali kreatywne drugie śniadanie, w którym będą Wam pomagać?

1. Super Mario

To gra i bajka, którą niektórzy jeszcze kojarzą z dzieciństwa. W grze występują dwaj bohaterowie: Mario oraz jego brat Luigim. Obaj mają zadanie, by odkryć krainę Mushroom Kingdom, muszą także przetrwać ataki nieprzyjaciela, którym jest Bowser oraz uwolnić księżniczkę o imieniu Toadstoo.

Na końcu każdego poziomu znajduje się chorągiewka, do której musi dotrzeć gracz. Bardzo popularna jest także bajka o tytule: "Przygody braci Mario". Ci dwaj chłopcy bardzo ją lubią, dlatego ich mama przygotowuje im drugie śniadanie z postacią głównego bohatera. Truskawki, kiwi, ryż i gotowe!

Super Mario
Źródło: www.dailymail.co.uk

2. Świnka Peppa

To z kolei brytyjski serial animowany, który opowiada o losach świnki (oczywiście świnka posiada wszystkie cechy ludzkie) oraz jej rodziny i przyjaciół. Bajka ta cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Jeżeli i Twoje dziecko lubi tę bajkę, możesz sprawić mu przyjemność i główną bohaterkę przygotować na drugie śniadanie. Jeżeli nie lubi jeść, to być może taki kreatywny posiłek go do tego namówi.

Świnka Peppa
Źródło: www.dailymail.co.uk

3. SpongeBob

SpongBob to z kolei gąbka morska, choć niektórzy na początku twierdzą, że to ser. Serial animowany rozgrywa się pod wodą, a jego bohaterami są stworzenia morskie. SpongeBob jest pozytywnie nastawiony do świata i ma zawsze bardzo dużo energii - oczywiście to powód, dla którego niektórzy za nim nie przepadają.

Jest wesolutki, ale przy tym bywa roztrzepany i nieodpowiedzialny. Takie zachowanie sprawia, że przydarza mu się bardzo wiele śmiesznych sytuacji. Nic dziwnego, że stał się ulubieńcem dzieci. Jeżeli i Twoje pociechy znają tę bajkę zobacz, co wspaniałego możesz dla nich przygotować!

SpongeBob
Źródło: www.dailymail.co.uk

4. Hello Kitty

Niektóre z dzieci uwielbiają właśnie tę bajkę. Masz w domu mnóstwo gadżetów z wizerunkami jej bohaterów? Jeżeli tak, to znaczy, że i drugie śniadania z wizerunkiem jednej z bohaterek tej bajki wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Bajka ta stała się bardzo popularna w Korei i Japonii, choć Polsce też ma swoją rzeszę fanów.

Hello Kitty
Źródło: www.dailymail.co.uk

Jak widać nie trzeba być artystą, by stworzyć tak niezwykle wyglądające drugie śniadanie. Wszystko zależy od kreatywności osoby, która je przygotowuje (i pomysłowości dzieci, które przy tym pomagają). Wydaje się to dobrym sposobem na to, by zachęcić swoje dziecko do zjadania tego bardzo ważnego posiłku.

Jeżeli Twoje dziecko nie lubi jeść i często przynosi drugie śniadanie do domu, zastanów się, jak możesz sprawić, by Twoja pociecha zjadała wszystko. Być może to, co zrobiła Li Mang okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jeżeli zainteresujemy dzieci jedzeniem, pokażemy im, że może być przyjemnością, być może Twoje dziecko zacznie wtedy jeść! Najlepiej też zachęcić dziecko do tego, by pomagało w przygotowywaniu posiłku. Wtedy powinniśmy odnieść sukces.

Drugie śniadanie to bardzo ważny posiłek. Poznaj 5 powodów, dla których warto je jeść >>>