Niezwykłe mapy z jedzenia

  • 5

Widzieliście już, jak piękne krajobrazy można przygotować z produktów spożywczych. Tym razem chcemy Wam zaprezentować coś, czego w naszej galerii jeszcze nie było, mianowicie... najprawdziwsze mapy! Obejrzyjcie mapy, które zostały wykonane z charakterystycznego dla danego kraju jedzenia!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Niezwykłe mapy z jedzenia
fot. www.joemonster.org

Artystą, który stworzył te mapy, jest Henry Hargreaves. Pochodzi on z Nowej Zelandii.To, co wymyślił, jest naprawdę zadziwiające, można się tym zdjęciom przyglądać w nieskończoność. Każdy kraj ma swoją ulubioną żywność, która jest dla niego charakterystyczna lub w jakiś sposób go wyróżnia. Henry  Hargreaves postanowił to wykorzystać.

Stworzył mapy poszczególnych krajów i kontynentów właśnie z jedzenia, z którego to państwo słynie. I tak otrzymaliśmy naprawdę ciekawe fotografie państw, do tej pory niespotykane. To kreatywny i pomysłowy artysta, który lubi to, co robi. Dzięki temu, że to jego pasja, to, co tworzy jest ciekawe i naprawdę warte uwagi. Zapraszamy Was do podziwiania tej niezwykłej galerii!

1. Afryka


Zastanawiacie się z czego słynie Afryka? Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie. Znakiem rozpoznawczym tego kontynentu są przede wszystkim banany. Możemy zobaczyć je na tej mapie w całości, pokrojone w plasterki bądź jako same żółte skórki.

Przyglądając się dokładniej, można dostrzec także trzcinę. Jak Wam się podoba taka mapa? Na pewno przydałaby się na lekcje geografii. Być może uczniowie szybciej mogliby zapamiętać niektóre rzeczy.

mapa Afryki
Źródło: www.joemonster.org

2.Francja

W tym państwie, jak wszyscy dobrze wiedzą, dużą popularnością cieszą się sery. Na tej mapie można właśnie dostrzec różne odmiany serów: żółty pokrojony w kostkę, ser pleśniowy czy gorgonzolę.

Ci, którzy przyjrzą się lepiej, zauważą na pewno pokrojone bagietki - wszakże to również przysmak Francuzów. Dzięki takiej mapie od razu wiadomo, co mieszkańcy tego państwa lubią jeść. Jak Wam się podoba taka mapa?

mapa Francji
Źródło: www.joemonster.org

3. Stany Zjednoczone

Co mieszkańcy USA lubią najbardziej? Co jest tam popularne? Oczywiście kukurydza. Można dostrzec ją na tej mapie pod różnymi postaciami. To naprawdę ciekawe, że autor tych zdjęć postanowił urozmaicić te mapy w taki właśnie sposób: nie skupił się na jednej formie kukurydzy czy jakiegoś innego produktu, tylko postanowił pokazać je w różnych odsłonach. I tak mamy kolby kukurydzy, kukurydzę konserwową czy chleb kukurydziany oraz tzw. włosy kukurydzy. Co sądzicie o takie mapie?

mapa USA
Źródło: www.joemonster.org

4. Australia

Ten kraj z kolei słynie z krewetek. Przed nami mapa Australii, która została stworzona właśnie z tego przysmaku. Oczywiście krewetki występują tutaj pod naprawdę różnymi postaciami.

Można także zauważyć, odnośnie wszystkich map w tej galerii, że są doskonałym obrazem map, które możemy zobaczyć w atlasie. A Wy co myślicie o tej mapie, podoba Wam się?

mapa Australii
Źródło: www.joemonster.org

5. Indie

Ten kraj znany jest najbardziej z przypraw. I właśnie z nich została stworzona mapa Indii. Artysta zaprezentował całą gamę przypraw, które są popularne w tym kraju.

Można dostrzec na tej fotografii imbir, kurkumę, kardamon czy szafran. Mapa prezentuje się bardzo dobrze. A jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Mapa Indii
Źródło: www.joemonster.org

6. Włochy

Włosi uwielbiają pomidory. I to one właśnie znalazły się na mapie Włoch. Możemy zobaczyć na tej mapie m.in. pomidory suszone, koktajlowe czy nawet pomidorki zielone. Prawda, że taki widok cieszy oko? O ile chętnie spoglądalibyśmy na takie mapy niż te zwykłe, prawda?

mapa Włoch
Źródło: www.joemonster.org

Trzeba przyznać, że autor tych map naprawdę bardzo się postarał. Dzięki niemu możemy na te kraje spojrzeć z nieco innej perspektywy, na pewno dużo ciekawszej, kulinarnej.

Nie ma co ukrywać, na pewno żołądek każdego z nas cieszył się na widok tych zdjęć. Artysta ten ma naprawdę wielką wyobraźnię i jest bardzo pomysłowy, bo kto mógłby wpaść na pomysł, by przygotować tak niezwykłe mapy? Na pewno ktoś bardzo oryginalny!

A może Wy macie inne lub podobne  pomysły, a może ktoś z Was zajmuje się czymś podobnym? Jeżeli tak, to nie zwlekajcie i koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami!


Przeczytaj koniecznie: kukurydza w kuchni i leczeniu >>>