Niezwykłe portrety z jedzenia

  • 2

Z najprostszych produktów spożywczych można zrobić właściwie wszystko. Dziś prezentujemy Wam galerię zdjęć znanych postaci ze świata polityki i muzyki wykonanych... z jedzenia. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niezwykłe portrety z jedzenia
fot. www.pudelekx.pl
Autorką tych portretów jest bardzo młoda, bo zaledwie dziewiętnastoletnia artystka z Litwy, Jolita Vaitkute. Portrety sławnych ludzi tworzy przy użyciu czekolady, sera, ketchupy oraz jeszcze paru innych artykułów spożywczych. Zainspirowały ją zdjęcia różnych rzeczy z jedzenia, które znalazła na Instagramie. I tak to zajęcie stało się jej pasją.

Artystka mówi, że lubi rysować portrety, a to, czy wykona je, używając jedzenia czy ołówka nie ma dla niej żadnego znaczenia. Praca nad jednym portretem zajmuje jej od 2 do 6 godzin. Wszystko zależy od tego, jak duży ma być portret. I tak Jolita Vaitkute tworzy sztukę związaną z jedzeniem, tzw. food art.

To, co robi sprawia jej dużą przyjemność, co zresztą widać w tych portretach. Zachęcamy Was do obejrzenia tej galerii i podziwiania tych portretów!

1. Władimir Putin

Władimira Putina, prezydenta Rosji, można bez problemu rozpoznać na tym portrecie. Jego twarz została z dużą dokładnością odwzorowana. Artystka nie zaznaczyła rysów twarzy rosyjskiego prezydenta, jednak skupiła się na innych elementach, dzięki którym widzimy, że to Putin.

Brwi, oczy, noc, usta, kształt twarzy, autorka uwzględniła każdy najmniejszy szczegół. To naprawdę niesamowite, że przy użyciu paru prostych składników można stworzyć taki obraz i co więcej, z łatwością można odgadnąć, kto tam jest. A jak Wam się to podoba?

Władimir Putin
Źródło: www.pudelekx.pl

2.Albert Einstein

Znany fizyk, twórca teorii względności. Na tym portrecie łatwy do rozpoznania. Wystarczyły chleb i masło i tak oto otrzymaliśmy postać słynnego fizyka. To niesamowite, że wykorzystując tylko te dwa artykuły spożywcze można było stworzyć portret Alberta Einsteina, który na dodatek z taką wiernością pokazuje jego podobiznę.

Ta poza jest  już nam znana, uwieczniona na zdjęciu. Teraz, popularnego fizyka, który pokazuje język, możemy zobaczyć narysowanego na chlebie masłem. Co o tym sądzicie?

Albert Einstein
Źródło: www.pudelekx.pl


3. Conchita Wurst

Do przygotowania jej portretu potrzebna była czekolada, co zresztą dokładnie widać. Każdy zna tę wokalistkę, która rok temu wygrała Eurowizję. To  drag queen, która pochodzi z Austrii. Wciela się w nią Thomas Neuwirth. Działa on na rzecz osób o skłonnościach transgenderycznych.

Conchita mówi o sobie jak o kobiecie, natomiast sam Thomas wypowiada się w męskich formach czasownikowych. Na tej fotografii widzimy słynną brodę artystki, która jest jej znakiem rozpoznawalnym, szczególnym. Jak Wam się podoba taki portret? Myślicie, że kosztował dużo pracy?


Conchita Wurst
Źródło: www.pudelekx.pl

4. Jim Morrison

Znany wszystkim poeta oraz piosenkarz rockowy. Był wokalistą i twórcą tekstów piosenek w grupie The Doors. Zaliczano go do tak zwanego grona poetów wyklętych, interesował się surrealizmem oraz romantyzmem. Pewnie wiele osób kojarzy tę postać. I na tym portrecie można go naprawdę z wielką łatwością rozpoznać.

To niebywała sztuka, by przy użyciu jedzenie stworzyć tak wiarygodnie oddające czyjś wygląd dzieło. Na pewno dużo łatwiej rysować jest za pomocą ołówka bądź malować przy użyciu farb. Zgodzicie się? Co sądzicie na temat tego portretu?

Jim Morrison

Źródło: www.pudelekx.pl


Ta młoda artystka tworzy portrety z jedzenia, które rzeczywiście wyglądają niezwykle. Potrafi doskonale odwzorować wygląd każdego ze swoich modeli, mimo że posługuje się jedzenie i nie zaznacza rysów twarzy itp.

Dla niej najważniejsze jest pokazanie całej twarzy  i skupienie się na poszczególnych elementach takich jak oczy, nos, brwi czy usta. Co sądzicie na temat tych portretów? Czy według Was można to nazwać sztuką?


Odkryj nietypowe przysmaki! >>>