6 niezwykłych restauracji

  • 3

Większość osób wybiera się do restauracji, by spędzić miło czas i smacznie zjeść. Jednak w tych lokalach wystarczy Ci sam widok z okna, by poczuć się wyjątkowo i niesamowicie. Zobacz te wspaniałe miejsca!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
6 niezwykłych restauracji
fot. http://zalajkowane.pl

Co jest dla Ciebie ważne, gdy polecasz swoim znajomym, przyjaciołom czy rodzinie restaurację? Oczywiście, wysyłasz ich tam, gdzie jest dobre jedzenie i przystępne ceny.  Na to zazwyczaj zwraca się uwagę w lokalach. Są jednak miejsca, gdzie sam widok jest już wystarczający.  A co powiesz na restaurację, położoną na stromym wzgórzu, z której okna widok zapiera dech w piersiach? Większość z nas na pewno pójdzie tam chociażby po to, by napić się szklanki wody czy wina. Te zdjęcia na pewno Cię zadziwią.

1.Grotta Palazzese, Pulgia (Włochy)

To jednocześnie hotel i restauracja. Dzięki swojej lokalizacji to jedno z najciekawszych miejsc na świecie. Cały kompleks mieści się na klifach Polignani, około 30 km od Bari. Możesz zatem delektować się pysznymi potrawami i jednocześnie obserwować fale, które uderzają o brzeg. Każde danie w tym miejscu to naprawdę niezapomniane wrażenia. To co, zajmujesz stolik przy barierce?

  restauracja Włochy
  Źródło: http://zalajkowane.pl

2. Ithaa Undersea Restaurant, Wyspa Rangali (Malediwy)

To zdecydowanie jedna z najpiękniejszych restauracji na świecie. Jest całkowicie zanurzona pod wodą, dokładnie jakieś 5 metrów. Restauracja ta znajduje się pod wodami atolu Alif Dhaal Atoll. To pierwszy obiekt na świecie, który zlokalizowany jest w ten sposób. Restauracja może pomieścić około 14 osób. Szkło akrylowe umożliwia podziwianie podwodnego życia. Wygląda wspaniale i niesamowicie. Chcielibyście się tam znaleźć choć na chwilę?

  restauracja Malediwy
  Źródło: http://zalajkowane.pl

3. Le Panoramic, Chamonix (Francja)

Tak, ten widok także jest nieprawdopodobnie wspaniały i niezwykły. To chyba najlepsze miejsce, by spokojnie podziwiać Mont Blanc. Le Panoramic usytuowana jest na szczycie góry Brevent. Można się tam łatwo dostać za pomocą kolejki lub gondoli. Może zarezerwujesz stolik?

 restauracja Francja
Źródło: http://zalajkowane.pl

4. The Grotto, Krabi (Tajlandia)

To coś dla romantyków. Kolacja we dwoje w tym miejscu... chyba nikt by nie odmówił. Restauracja jest położona w jaskini wapiennej na plaży Phranang. Jest otwarta dla każdego, kto chce zjeść smacznie. Specjalnością tej restauracji są owoce morza z grilla. Dostać się tam jest bardzo łatwo, wystarczy przepłynąć łodzią z Krabi. Oczywiście, goście restauracji mają darmową podróż. Piszesz się?

 restauracja Tajlandia
 Źródło: http://zalajkowane.pl

5. Sirocco, Bankgog (Tajlandia)

I kolejny wspaniały obiekt w Tajlandii. Naprawdę piękne, niezwykłe miejsce. Restauracja położona jest w budynku State Tower. Zabrać ukochaną w podróż poślubną i obserwować z tego miejsca zachód słońca... czego trzeba więcej do szczęścia? No chyba pieniędzy, bo rzeczywiście, piękne widoki, świetne jedzenie, ale i wysokie ceny.

 restauracja Tajlandia
 Źródło: http://zalajkowane.pl

6. Altitude at Shangri-La, Sydney (Australia)

Ten widok na port w Australii może naprawdę zahipnotyzować. Podobnie jak wyśmienite jedzenie, które jest w tej restauracji serwowane. Chyba nie ma lepszego widoku w Sydney. Wszystko w tej restauracji jest dopracowane i przemyślane: wspaniała obsługa, doskonałe jedzenie i.... ten oszałamiający, piękny widok. Teraz już wiesz, gdzie się udasz, gdy zawitasz do Sydney. 

restauracja w Sydney
Źródło: http://zalajkowane.pl

Dowiedz się, gdzie najlepiej zaprosić gości: dom czy restauracja? >>>