Wszyscy czekamy na ten magiczny moment w roku, jakim są święta Bożego Narodzenia. Czas refleksji i zadumy, spędzony w gronie najbliższych pozwala choć na chwilę zapomnieć o pędzie codzienności… Tak przynajmniej powinno być. Niestety w większości przypadków zamiast spokoju - którego wszyscy sobie życzymy - jest to czas poświęcony intensywnej pracy na przygotowania.

Chociaż Boże Narodzenie powinno kojarzyć się przede wszystkim ze zjednoczeniem, pojednaniem z rodziną, myśl o tym, jak wszystko zorganizować wielu osobom spędza sen z powiek. Wystarczy odpowiedni plan działania, który okazuje się kluczem do sukcesu!

Dlatego też w tym dziale zebraliśmy dla Was porady, które pomogą Wam rozwiać wszelkie wątpliwości i pytania, które sobie stawiacie w związku z przedświąteczną gorączką.

Wigilia? W ramach relaksu skupcie się, przypomnijcie sobie i przeczytajcie artykuł na temat tego, co symbolizują wigilijne potrawy. Być może odświeżenie tej wiedzy pomoże wam zdecydować, jakie przygotować potrawy na wigilię. Chcecie w tym roku nieco zmodyfikować menu wigilijne? Dowiedzcie się więc, jakie specjały wpisują się w tradycyjne potrawy wigilijne danego regionu Polski!

Znajdziecie tu również doskonałe przepisy na Boże Narodzenie - pyszne zupy grzybowe, wyraziste barszcze czerwone, rozmaite wersje bigosów czy pierogów; kompoty z suszu i słodkie wypieki również nie są nam obce! Parafrazując - to zaledwie kropla w morzu świątecznych propozycji kulinarnych, w których przychodzimy Ci z pomocą!

Dania wigilijne mają odświętny charakter - to oczywiste. Zależy nam więc na tym, by w pełni ukazać ich wyjątkowość dzięki starannemu przygotowaniu. Świąteczne sałatki, pomysły na podanie śledzia , sprawdzone przepisy na makowce a nawet instrukcja przygotowania domków z piernika pozwolą Ci jeszcze bardziej podkreślić  niezwykłość tego czasu od kulinarnej strony.

Potrawy wigilijne takie jak łazanki, kapusta z grzybami lub grochem, kutia czy najbardziej chyba kojarzony ze świętami karp - mogą przyprawić o zawrót głowy. Odkryj nasze przepisy świąteczne i poczuj radość z przygotowywania wszystkich dań charakterystycznych dla tego okresu w roku! Wigilijne menu dla dzieci albo potrawy świąteczne w wersji „light” nie będą już dla Ciebie żadnym problemem.

Jednak przepisy na wigilię to nie wszystko, co znajdziesz w tym dziale. Mnóstwo podpowiedzi - jak przygotować dekoracje i ozdoby, pomysły jak przystroić wigilijny stół, propozycje prezentów, sposoby na wykorzystanie pozostałości świątecznych dań, a nawet  metody radzenia z przejedzeniem! Zapraszamy!