Pomysły na drugie śniadanie do szkoły i pracy

  • 3

Nie chcesz by dieta Twoja i Twoich dzieci opierała się na słodkich drożdżówkach i batonach zakupionych podczas pobytu w szkole lub pracy? Zapoznaj się z naszymi pomysłami na wartościowe drugie śniadanie. Zapraszamy!

         
ocena: 4/5 głosów: 5
Pomysły na drugie śniadanie do szkoły i pracy

Rola drugiego śniadania jest bardzo ważna! Dzięki niemu mamy wzbogacić swoje menu o potrzebne składniki odżywcze, oraz pożywić przed głównym posiłkiem dnia - obiadem. Będąc w szkole lub pracy, potrzebujemy mnóstwo energii, którą należy spożytkować na przyswajanie wiedzy lub codzienną pracę. Zadbać musimy więc, by serwowane produkty nie były tylko pustymi kaloriami!

Doskonałym smakołykiem na drugie śniadanie są owoce! Jabłko, banan lub pomarańcza świetnie uzupełnią braki witamin. Do pracy lub szkoły warto zabrać także sałatkę warzywną, którą przygotować można poprzedniego dnia. Produkty mleczne również są istotnym elementem piramidy zdrowego żywienia, śmiało wiec zabierzmy ze sobą kartonik mleka lub owocowy jogurt, który zjeść możemy z kromką  razowego pieczywa!

Muffinki, babeczki lub naleśniki przyrządzone w domowym zaciszu również spełnią rolę smacznego drugiego śniadania! Bardzo ważne by w czasie pobytu na codziennych zajęciach nie zapominać o uzupełnianiu płynów – butelka wody mineralnej lub sok owocowy zagasi pragnienie i orzeźwi umysł!

Zobacz jakie smakołyki sprawdzą się najlepiej w roli drugiego śniadania!

Śniadaniowy przysmak

Kiedy nasz żołądek domaga się jedzenia w pracy lub szkole, uraczmy go apetyczną kanapką z mozzarellą przygotowaną przez jaga85. Aby codzienne menu nie było monotonne polecamy upiec  tradycyjne cebularze dodane przez czekoladka_m. Są one niezwykle pożywne i sycące, a ich przyrządzenie nie zajmie zbyt wiele czasu. Kiedy mamy chwilę przed codziennymi obowiązkami, dogódźmy swemu podniebieniu przyrządzając naleśniki z łososiem! Jaga85 podała je w towarzystwie pysznych i wartościowych kiełków rzodkiewki.


Naleśniki z łososiem 
Sałatka kolorowa z sosem czosnkowym

Wspaniałym pomysłem na zaspokojenie głodu w czasie pobytu w pracy lub na uczelni, jest śniadaniowa sałatka owocowa ! Przyrządzić ją można z owoców, które akurat znajdują się w domu. Iwa643 do swojego przysmaku dodała granulowane otręby, które są świetnym źródłem błonnika. Polecamy Wam także wypróbowanie sałatki kolorowej z sosem czosnkowym. Ten znakomity przepis redakcyjny jest idealnym połączeniem smaków, które pokochają wszyscy.  Jeśli macie ochotę na słodką przekąskę, śmiało wypróbujcie przepis dodany przez Cukiereczek13! Jej pyszne muffinki z jagodami zachwycą tych których poczęstujecie!

Kanapka z mozzarellą

Brak Wam kulinarnej inspiracji na posiłek do pracy? Przygotujcie  te smakołyki opierając się na naszych sprawdzonych recepturach. Zapraszamy!

                                                


Zobacz pomysły na pożywne drugie śniadania >>>