Jak zainspirować się jedzeniem?

Przedstawiamy Wam kolejne pomysły na artystyczne drugie śniadanie. I kolejny raz pokazujemy, że jedzenie wcale nie musi być nudne. Wręcz przeciwnie - można stworzyć z niego wiele wspaniałości. Oglądajcie!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Jak zainspirować się jedzeniem?
fot. www.haftowanypirat.blogspot.com
Jedzenie inspiruje i nie raz mogliście się o tym przekonać. Prezentowaliśmy w tej galerii wiele zdjęć niesamowitych rzeczy, które zostały zrobione z jedzenia. Tym razem pokażemy Wam, już po raz trzeci, niesamowite zdjęcia drugiego śniadania. Ogórki, marchewka i chleb mogą stworzyć znakomitą kompozycję, obrazek, który zachęci każdego niejadka do skosztowania posiłku. A właśnie! To nie tylko dzieci mają prawo do artystycznego śniadania. Także my dorośli, możemy sobie pozwolić na chwilę fantazji i dać się ponieść swojej wyobraźni. Oto galeria, w której obejrzycie fotografie drugiego śniadania. Można się zainspirować!

1. Dwie kurki przepiórki

Co byście zrobili, gdybyście zobaczyli, że na talerzu zamiast zwykłej kromki chleba i owoców znajduje się taki niezwykły obrazek? Na pewno bylibyście zaskoczeni, ale też zadowoleni. Nektarynki, winogrono, chlebek w takiej kombinacji - to chyba wymarzone drugie śniadanie każdego z nas. Zgadzacie się? Prosta, niewyszukana forma -  zrobienie tego nie kosztowało wiele pracy, ale za to ile z tego radości, prawda? Okazuje się, że wystarczy uaktywnić wyobraźnię, by mogły powstać proste, a jednocześnie piękne rzeczy.

dwie kurki
Źródło: www.haftowanypirat.blogspot.com

2. Orzechowo-mandarynkowe słoneczko

Właśnie tutaj nasuwa się pytanie: jak to zjeść? Miło się na to patrzy, ale kto miałby serce popsuć coś takiego? Na szczęście posiłek jemy wtedy, kiedy jesteśmy głodni, więc skrupuły mijają dość szybko. Przyjemnie jest coś takiego zobaczyć na talerzu zamiast zwykłego dania. A Wy jak uważacie? Masło orzechowe, mandarynki, banany - niby nie mają ze sobą nic wspólnego, ale okazuje się, że razem mogą stworzyć coś, co będzie wyglądało naprawdę wyjątkowo. Zgadzacie się z taką opinią?

orzechowo-mandarynkowe słoneczko
Źródło: www.haftowanypirat.blogspot.com

3. Delfin w jagodowej wodzie

Z kromki chleba został zrobiony delfin. Trzeba przyznać, że wygląda dość realistycznie. Wodą są pyszne, zdrowe jagody, a małe słone rybki pływają pod powierzchnią jagodowej tafli. Prawda, że wygląda to bardzo ładnie? Na pewno takie śniadanie wywołałoby uśmiech na twarzy osoby, która by je otrzymała. Co myślicie o robieniu takich niespodzianek? Na pewno ktoś, kto to otrzyma może poczuć się wyjątkowo. Warto zaskakiwać samych siebie, nie tylko dzieci. Każdy dorosły lubi być czasem rozpieszczany.

delfinek i jagody
Źródło: www.haftowanypirat.blogspot.com

4. Paprykowe drzewko

Kolejna naprawdę niesamowita propozycja drugiego śniadania. Prosta w formie, ale tak naprawdę ciekawa. Okna i drzwi w tym chlebowym domku wykonane zostały z marmolady, natomiast paprykowa korona drzewa wspiera się na paluszku z sezamem. Oryginalny pomysł, prawda? I przykład na to, że wcale nie trzeba tworzyć nic skomplikowanego. Proste rzeczy też są piękne i mają swój urok. Co o tym myślicie?

paprykowe drzewko
Źródło: www.haftowanypirat.blogspot.com

5. Wesoła kurka

Chyba każdy na widok takiej kurki by się roześmiał. Urocze. I znów: prostota formy, która dużo wyraża. Kromka chleba, papryka, no i jest! Zauważcie, jak można się bawić jedzeniem, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. To, co na początku wydaje się nam niemożliwe, jest wykonalne! Wszystko to kwestia wyobraźni i pomysłowości! Pamiętajcie!

wesoła kurka
Źródło: www.haftowanypirat.blogspot.com

A jak Wam podobają się takie drugie śniadania? A może już od dawna robicie swoim pociechom takie wspaniałe posiłki? Jeśli tak, podzielcie się z nami koniecznie!!!

Pamiętajcie też, że śniadanie to właściwie najważniejszy posiłek dnia. Dbajcie o to, żeby Wasze pociechy przed wyjściem z domu zjadły pożywny i syty posiłek. Warto też na drugie śniadanie przygotować im coś, co doda energii na resztę dnia. Uczmy nasze dzieci dobrych nawyków!

Zobacz także, co spakować dziecku na drugie śniadanie >>>