Boże Narodzenie najtańszym kosztem

Pachnąca choinka, ręcznie malowane bombki a na stole 12 potraw. Każdy chce mieć tradycję, ale nie każdego stać. Jak nie popaść w długi przygotowując Święta?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Boże Narodzenie najtańszym kosztem
fot. Fotolia
Bardzo często nasze Święta wyglądają mniej więcej tak: "zastaw się a postaw się". I niestety - im tłustszy grudzień, tym chudszy styczeń. Gdyby jeszcze kończyło się na jednej pensji, można byłoby to zrozumieć. Zazwyczaj jednak banki zewsząd kuszą świątecznymi pożyczkami, że dajemy się na nie namówić. A potem płaczemy. Zobacz jak zaoszczędzić na Świętach.

Po pierwsze - gotowanie

Nie kupuj gotowego barszczu, gotowych uszek ani ciast. "Ryba po grecku" kupowana w opakowaniu nie będzie smaczniejsza, ani tym bardziej tańsza. Lepiej wybierz się na zakupy do sklepu, w którym nie zostawisz fortuny i ulep pierogi samodzielnie. Żywy karp też będzie tańszy od tego wypatroszonego, a na pewno znajdzie się prawdziwy mężczyzna, który silną ręką sprawi, by tradycji stało się zadość.

STOP świątecznym promocjom

Oczywiście nie wszystkim. Zawsze warto kupić coś po okazyjnej cenie, ale pod warunkiem, że jest to chociażby mak do wypieków, a nie "3 rzeczy w cenie 2", lub trzecia o 10% taniej. Zastanów się, czy potrzebujesz wszystkich promocyjnych produktów, być może sięgasz po nie tylko dlatego, że zostały sprytnie przecenione?

Potrawy niekoniecznie za milion złotych

Świąteczny sernik to dla niejednej gospodyni nie lada wyzwanie, i to wcale nie ze względu na trudność w jego przygotowaniu, ale głównie o koszt. Zawsze możesz przygotowac inne ciasto - świetnie sprawdzą się pierniczki lub babka.