Jak zaplanować Boże Narodzenie?

Mamy dla Was 10 rad, jak zdążyć zaplanować Boże Narodzenie.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Jak zaplanować Boże Narodzenie?
W tym gorącym czasie liczy się każda minuta. Podołasz wszystkiemu, pod warunkiem że masz przygotowaną dobrą strategię działania.

1.Już teraz zacznij porządki. Jeżeli chcesz, by w domu pachniało wiosną, musisz umyć okna, uprać zasłony, dywany – rozłóż sprzątanie nawet na tydzień.

2. Nie rozgrzebuj całego mieszkania, tylko sprzątaj pomieszczenia po kolei. Będziesz miała wrażenie, że zrobiłaś coś od początku do końca, a efekt będzie od razu widoczny.

3. Ustal właściwą kolejność. Nikt nie lubi sprzątać dwa razy. Zacznij od pokoju, w którym mniej się brudzi, np. sypialni. Potem zajmij się pokojem dziecka, kuchnią, łazienką. Pokój dzienny zostaw na koniec.

4. Zrób listę potraw, które chcesz przygotować na święta. Uwzględnij przy tym upodobania zaproszonych gości.

5. Przy okazji porządków kuchennych przejrzyj zapasy. Może uda ci się niektóre artykuły wykorzystać już teraz? To pozwoli trochę zmniejszyć wydatki.

6. Rób zakupy na raty. Produkty o długim terminie ważności kup od razu. Nie będziesz musiała dźwigać ogromnych zakupów tuż przed świętami.

7. Sprawdź świąteczny obrus. Jeżeli mimo prania pozostały na nim stare plamy, zdążysz je jeszcze wywabić.

8. Już na kilka dni przed świętami kup mięso na pieczyste. To najwyższy czas, aby zamarynować szynkę czy schab. Potem wystarczy tylko włożyć je do piekarnika.

9. Upiecz ciasta 1-2 dni wcześniej. Ciasta tak szybko się nie starzeją, za to w domu będzie świątecznie pachniało.

10. Zakupy w przeddzień świąt zrób rano. Inaczej po południu stracisz dużo czasu w korkach i kolejkach.