Bussiness lunch czyli lunch biznesowy

Klasa miejsca, w którym jadamy świadczy zarówno o naszym guście i manierach.

         
ocena: 3/5 głosów: 2
Bussiness lunch czyli lunch biznesowy
Jest jednak sytuacja, w której bezwzględnie nasz osobisty gust powinien ustąpić miejsca dobremu obyczajowi – to lunch biznesowy. Chcąc wywrzeć korzystne wrażenie na potencjalnym kontrahencie albo partnerze biznesowym zabierzmy go na lunch z klasą, ale bez niepotrzebnego krępującego „zadęcia” i to bez względu na to czy do takich miejsc chadzamy na co dzień.

Lunch biznesowy przede wszystkim powinien odbywać się poza miejscem pracy. Nawet jeśli w biurowcu przedsiębiorstwa znajduje się wyjątkowo reprezentacyjne pomieszczenie, a firma cateringowa świadczy usługi na najwyższym poziomie – lunch biznesowy w miejscu pracy nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Bo mimo pozornej izolacji od firmowego życia – istnieje spora szansa, że spotkanie będą przerywały telefony, wizyty współpracowników „z nie cierpiącymi zwłoki” problemami albo przypadkowe najścia ze strony osób, które nie miały świadomości, że sala jest zajęta. Dlatego na lunch biznesowy należy wybierać się najlepiej poza obszar firmy.

Lunch biznesowy: wybór kultury


Goszcząc kontrahentów zagranicznych bardzo często chcemy roztoczyć przed nimi bogaty bukiet rodzimych smaków i proponujemy lunch w restauracji o tradycyjnym menu. Nie zapominamy jednak, że coraz więcej osób lubi lekkostrawną i nieco mniej tradycyjną kuchnię. W tym przypadku dobrym pomysłem jest zabranie gości do restauracji, która serwuje lekkostrawne dania kultury kulinarnej, która jest popularna i coraz powszechniej lubiana. Tak jak na przykład kuchnia japońska i koreańska.

Lunch biznesowy: przyjazne przestrzenie


Pomieszczenie, w którym jemy lunch i przy okazji omawiamy ważne interesy nie powinno rozpraszać. Bogactwo zdobień, głośna niezbyt przyjazna muzyka albo obsługa, która nie pozwala na dyskrecję to zdecydowanie elementy niedopuszczalne. Wybierajmy zatem restauracje pod tym kątem sprawdzone… W restauracjach orientalnych w stylu japońskim o tyle zmniejszamy ryzyko popełnienia faux pas lunchowego, że mamy gwarancję prostych, geometrycznych, jasnych przestrzeni, które nie będą rozpraszać. Dodatkowo dyskretna muzyka spowoduje, że nastrój do rozmowy będzie bardziej sprzyjający. Do tego w restauracji Akashia wszystkie stoliki graniczą z oknami, wobec czego otwierają przestrzeń, nie tworzą intymnej klaustrofobicznej atmosfery, co zachęca do swobodniejszej rozmowy i zachowania.

Lunch biznesowy: godziny i menu


Na lunch zazwyczaj wybieramy godziny wczesno popołudniowe. Czasem zdarza się jednak, że przedłużające się rozmowy biznesowe trzymają nas przy biurkach dłużej, aniżeli byśmy chcieli. Dlatego warto, zanim zrobimy rezerwację w restauracji upewnić się, do której godziny wydawane są tam posiłki lunchowe.