Niewiarygodnie realistyczne ciasta!

Spróbowałbyś kawałka ludzkiej głowy albo łyżeczkę oderwanej od ciała ręki? A może skusisz się na mały widelczyk ośmiornicy z wielkimi mackami? Brzmi strasznie? A jednak jest pyszne. I co najważniejsze - słodkie do obłędu!

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Niewiarygodnie realistyczne ciasta!
fot. Instagram/sideserfcakes
Dla jednych ciasta to tylko kawałek słodkiej przyjemności z różnymi pysznymi dodatkami. Dla innych – prawdziwe artystyczne wyzwanie, które prowadzi do stworzenia niemal dzieła sztuki. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki – liczy się każdy szczegół. Kluczowy jest wybór odpowiednich składników, kolorów i ich odcieni, umiejętne uformowanie kształtów, a także czas.

Realistyczne ciasto nie jest wypiekiem możliwym do zrobienia w ciągu godziny po pracy na chwilę przed przyjściem gości. Przy jego wykonaniu trzeba cierpliwości i niezwykłej precyzji. Całość ma na celu jak najwierniejsze oddanie rzeczywistości. Zobaczcie kilka niewiarygodnie realistycznych jadalnych ciast.


 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sideserf Cake Studio (@sideserfcakes)


Intensywnie, krwisto czerwone ludzkie serce stoi na solidnej podstawie, jaką jest waniliowy tort. Mimo tak przerażającego widoku, aż ślinka cieknie na myśl o delikatnym nadzieniu połączonym ze słodką, wiśniową polewą!


Ta mocno ohydna oderwana od ciała ręka to też tylko ciasto. Zwróć uwagę, jak zadbano przy jej wykonaniu o każdy najmniejszy szczegół. Widzimy żyły, różne odcienie siniaków, misternie wyrzeźbione rany. Cukiernik musiał mieć niezły rzeczywisty model, na którym się wzorował. Aż strach myśleć jaki...


Piękna, ogromna ośmiornica oddająca żywy oryginał w skali 1:1. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jak tylko dotknie się ją widelcem, to zaraz zacznie poruszać swoimi oślizgłymi mackami...


A tu coś dla fanów burgerów. Tort w kształcie hamburgera z pieczonymi ziemniaczkami. Wszystko zrobione z biszkoptu i słodkiego nadzienia. Można kogoś nieźle nabrać!


Słodki żółwik - dosłownie i w przenośni. Aż przykro się robi na myśl, że trzeba go potraktować nożem.


Tort urodzinowy idealny dla miłośników czytania. Jakie pyszne słodkości skrywają kolejne tomy tych książek?


Trupio blade głowy z poszarpanymi, zakrwawionymi szyjami robią niesamowite wrażenie. Wszystko się tu zgadza - niezwykle prawdziwy kolor ludzkiej skóry, puste spojrzenie martwych oczu... Brr! Aż ciężko uwierzyć, że to tylko ciasta!